di. 28 jul 2020

Peugeot (+3,4%) zag de omzet in de autodivisie in het eerste halfjaar met 35% dalen tot 19,6 miljard euro. Dat is fors, maar wel 2% boven de consensus van 19,22 miljard euro. De operationele winst (EBIT) in de autodivisie van 731 miljoen euro lag zowaar nog meer boven de consensusverwachting van 158 miljoen euro. De positieve verrassing verandert niets aan het “Kopen”-advies van KBC Asset Management en het koersdoel van 20 euro.
Cijfers
De (EBIT-) marge bedroeg 3,7%. Het bedrijf verbrandde (negatieve cashflow) 3,6 miljard euro in de autodivisie, waarvan 3,7 miljard te wijten is aan een uitvloei van werkkapitaal. De netto cashpositie (voor de groep, dus inclusief toeleverancier Faurecia) per 30 juni bedroeg 2,9 miljard euro, eveneens boven de verwachte 1,5 miljard euro. Dat is een sterke prestatie, die vooral te wijten is aan een goede productmix (omzetdaling was lager dan de volumedaling dankzij hogere gemiddelde verkoopprijzen). Maar ook rigoureuze kostencontrole en voorraadmanagement liggen mee aan de basis.
Toekomstperspectief
Peugeot heeft vertrouwen in een rebound in de tweede jaarhelft. Het bedrijf geeft immers aan dat de voorraden met 24% gedaald zijn en dat het orderboek 15% dikker is in vergelijking met vorig jaar. Het bedrijf geeft geen prognose voor dit jaar maar behoudt de lange termijndoelstelling voor een gemiddelde EBIT-marge van 4,5% over de periode 2019-2021. Peugeot gaf nog mee dat het ervan uitgaat dat de fusie met Fiat Chrysler in het eerste kwartaal van volgend jaar zal afgerond zijn.
De visie van KBC Asset Management
Onder CEO Tavares heeft Peugeot fors ingezet op het verlagen van het break-evenpunt door in de vaste kosten te snijden. Daar plukt het bedrijf nu de vruchten van. "De resultaten zijn uitstekend zoals we gewoon zijn van Peugeot", besluit KBC Asset Management.
KBC Asset Management behoudt de “Kopen”-aanbeveling en het koersdoel van 20 euro.
