• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 14 mrt 2019

12:25

Picanol verwacht omzetkrimp van 25%

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De jaarcijfers en de vooruitzichten van Picanol (-2.7%) leveren op de beurs geen applaus op, terwijl ‘dochteronderneming’ Tessenderlo ( +0,3%), voor eenzelfde boodschap, op iets meer begrip lijkt te kunnen rekenen. 2019 wordt geen topper, daarom blijven beide groepen voorzichtig met hun vooruitzichten.

Het Picanoljaar in cijfers

De omzet van 666,7 miljoen lag zo’n 14 miljoen euro onder de schattingen en 3% lager dan het historische topjaar 2017. Dat leverde een daling van de bedrijfswinst (EBIT) op tot 102 miljoen euro, terwijl op 111 miljoen euro werd gemikt. De nettowinst van 110,92 miljoen euro was in hetzelfde bedje ziek. De winst per aandeel daalde 6,27 euro, zodat Picanol een dividend van 0,2 euro zal uitkeren.

Per divisie

  • Weefmachines: 2018 startte uitstekend, dankzij een goed gevuld orderboek eind 2017. Maar in de tweede jaarhelft zorgde toegenomen geopolitieke onzekerheid voor een vraagkrimp.
  • Industries: Een aantal nieuwe projecten en het moderniseren van het machinepark kwamen de efficiëntie ten goede.
  • Tessenderlo, waarin Picanol CEO Luc Tack en Picanol samen 43,4% aanhouden, miste de jaardoelstellingen en pakte eveneens uit met eerder vage jaardoelstellingen voor 2019. In het vierde kwartaal steeg de recurrente bedrijfskasstroom (REBITDA) nochtans van 24,3 naar 44,7 miljoen euro, maar analisten mikten op een hoger cijfer.

Cash flow en balans

De winstcijfers duwen het eigen vermogen van 630 naar 738 miljoen euro. Interessant is dat er op de balans niet erg veel zichtbaar is van groeivertraging. De cash flow uit operationele activiteiten steeg immers van 77 naar 89 miljoen euro, wat deels werd opgegeten door investeringen in associées (30 miljoen euro).

Povere vooruitzichten voor 2019

  • Picanol: Nog belangrijker dan de teleurstellende cijfers over 2018 zijn de vooruitzichten voor 2019. Die liggen immers sterk onder de verwachtingen, want de vertraging in de wereldwijde markt voor weefmachines zal de activiteitsgraad verder aantasten. Klanten blijven met andere woorden voorzichtig en stellen daarom de investeringsbeslissingen uit/af. Er wordt niet meteen een cijfer op 2019 gekleefd, maar wel op de eerste jaarhelft. Picanol verwacht dan een omzetdaling van ongeveer 25% op jaarbasis. In vergelijking met de door KBCS verwachte omzetgroei van 2,4% voor het volledige boekjaar 2019 wil zeggen dat de prognoses danig neerwaarts zullen moeten worden bijgesteld.
  • Tessenderlo mikt op een REBITDA-stijging in 2019 met minstens 5%, exclusief de impact van de overname van T-Power en een positieve EBITDA-impact van 20 miljoen euro omwille van de invoering van IFRS16. Dat betekent dat Tessenderlo mikt op een REBITDA-cijfer van zo’n 234,3 miljoen euro in 2019, terwijl KBC Securities eerder richting 250 miljoen euro mikte (na correctie voor de impact van IFRS 16). Die aanpassing wil overigens ook zeggen dat de nettoschuld met ongeveer 70 miljoen euro zal stijgen.

De visie van KBC Securities

Picanol blijft afhankelijk van de cyclische textielmarkt, al verminderde dit dankzij de toegenomen bijdrage van de divisie Industries en Tessenderlo Group.

Het koersdoel van Picanol werd door analist Guy Sips alvast verlaagd van 115 naar 100 euro, maar omwille van het opwaartse potentieel blijft het “Opbouwen”-advies behouden.

Het advies voor Tessenderlo blijft “Houden” en ook aan het koersdoel van 34 euro werd door analist Wim Hoste niet gesleuteld.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap