• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 21 jan 2021

11:26

PostNL zet uitzonderlijk sterk kwartaal neer

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

PostNL kwam deze morgen onverwacht met een update over het vierde kwartaal, maar gelukkig kunnen verrassingen ook positief zijn. Dankzij een stevige duw in de rug van de nieuwe lockdowns in het najaar zette de groep een uitzonderlijk sterk vierde kwartaal neer, met een genormaliseerde bedrijfswinst (EBIT) die liefst 5 keer hoger ligt dan een jaar eerder. PostNL (+7,3%) gaat deze morgen alvast mooi hoger op Euronext en neemt collega bpost (+4%) op sleeptouw.

Sterke eindspurt

Een uitzonderlijk sterke eindejaarsperiode spoorde PostNL aan om sneller dan verwacht met een update te komen. De lockdown in Nederland in december gaf een impuls aan de operationele prestaties. In 2020 werd een recordniveau van 337 miljoen pakketten afgeleverd (een stijging van 19,2% over het jaar, 29,6% over het kwartaal), waarvan naar verwachting ongeveer 25 miljoen rechtstreeks omwille van Covid-19. Mail in Nederland heeft in de laatste weken van het jaar eveneens een uitzonderlijke prestatie geleverd omdat er tijdens de lockdown meer wenskaarten werden verstuurd.

Een kaartje doet zichtbaar deugd

Voor 2020 wordt een genormaliseerde bedrijfswinst (EBIT) verwacht van ongeveer 240 miljoen euro, een pak meer dan de eerdere verwachting van ruim 175 miljoen euro. Van dit bedrag wordt ongeveer 55 miljoen gekwalificeerd als uitzonderlijk resultaat, aangedreven door Covid-19. De vrije kasstroom wordt verwacht rond 185 miljoen euro uit te komen en de totale omzet zal naar verwachting ongeveer 3.250 miljoen euro bedragen. Die prestatie is onder meer ook te danken aan het vierde kwartaal waarin een genormaliseerde bedrijfswinst (EBIT) voor Parcels (pakketje) verwacht wordt van 75 miljoen euro, 35 miljoen euro dan een jaar eerder. De genormaliseerde bedrijfswinst (EBIT) voor Post wordt verwacht op 82 miljoen, een stijging van 67 miljoen.

De vrije kasstroom van 185 miljoen euro werd sterk ondersteund door de desinvesteringen van Nexive, PCS, Spotta en Adeptive, de betaling van de overgangspensioenverplichting (200 miljoen) en de sale-and-lease back transactie (146 miljoen), in combinatie met de uitzonderlijke bedrijfsprestaties. Exclusief pensioenbetaling en sale-and-lease back, zou de vrije kasstroom 240 miljoen bedragen.

Vooruitzichten voor 2021

  • Genormaliseerde bedrijfswinst (EBIT) kan in 2021 hoger liggen dan in 2020, na correctie voor de 55 miljoen euro uitzonderlijke Covid-19 impact.
  • Verbetering van de bedrijfsprestaties, voornamelijk op het gebied van pakjes.
  • Hogere pensioenkosten (ongeveer 20 miljoen euro) als gevolg van een lagere disconteringsvoet en opstartkosten van nieuwe faciliteiten (ongeveer 10 miljoen euro).
  • Vrije kasstroom moet verder kunnen toenemen.

De mening van KBC Securities

Terwijl de totale opbrengsten "slechts" 45 miljoen hoger liggen dan de schatting van KBC Securities, komen de ongelooflijk sterke prestaties van Mail een stuk boven de verwachtingen uit. KBC Securities verwachtte sterke prestaties op het gebied van pakket- en postdiensten tijdens de lockdown in Nederland, maar dat bedrijfswinst in de postafdeling meer dan 5 keer hoger was dan het niveau van in 2019 was een duidelijke verrassing.

KBC Securities is er sterk van overtuigd dat de impact die Covid-19 heeft gehad op de pakketvolumes zal leiden tot een structurele stijging na Covid-19. Ze verwachten niet hetzelfde voor Mail, wat een meer eenmalig resultaat was. Gezien het hoger dan verwachte resultaat, de aanhoudende impact van Covid-19 (lockdown) in de eerste helft van 2021 en de structurele stijging van de pakketten in een post-covid wereld, verhoogt het koersdoel van KBC Securities van 3,4 naar 3,7 euro. Het advies blijft onveranderd op “Kopen”.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap