• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 23 nov 2022

12:36

Prosus: meer omzet, minder winst

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Prosus boekte een winst per aandeel van 1,81 dollar voor het halfjaar dat eindigde op 30 september, een daling met 82% ten opzichte van een jaar geleden. Dat is te wijten aan hogere investeringskosten en een kleinere bijdrage van Prosus' grote belang in het Chinese Tencent. De resultaten waren in lijn met de verwachtingen na een op maandag gepubliceerde tradingupdate, waarin Prosus op een winst per aandeel van 1,32 à 2,02 dollar mikte. De groepsomzet steeg met 9% tot 16,5 miljard dollar en Prosus verwacht dat de investeringskosten in de toekomst zullen dalen, weet KBC Asset Management-analist Bob Van Leemputte.

Langverwachte kwartaalupdate

Gisteren meldde Prosus, een belangrijke investeerder in consumenteninternetbedrijven, al dat de winst in het voorbije halfjaar minstens 79,9% gedaald is ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat moet omwille van de wetgeving in Zuid-Afrika (waar de hoofdzetel zit van het overkoepelde bedrijf Naspers) zo, tenminste indien de winst ver afwijkt van het cijfer van een jaar eerder. Vandaag volgde de publicatie van de officiële cijferset.

Omzet licht beter dan verwacht, dankzij e-commerce

Alzo volgden vandaag de resultaten van het eerste halfjaar. De omzet uit het economische belang van de aandelen in portefeuille daalde met 1% ten opzichte van een jaar eerder tot 16,52 miljard dollar. Ja, dat is een daling op jaarbasis, maar ook is het een zeer lichte verbetering ten opzichte van de gemiddelde analistenverwachting. Het deel dat afkomstig was van Tencent was een beetje licht, maar de omzet uit e-commerce overtrof de analistenverwachtingen met 4%.

Winst wat meer onder druk

De handelswinsten vielen echter meer tegen dan wat analisten had verwacht. De door Tencent gedreven handelswinst daalde met 26% tot 2,5 miljard dollar, wat lager was dan de verwachte 2,7 miljard dollar. Ook de verliezen op e-commerce stegen met 168% tot 1 miljard dollar, slechter dan de verwachte 780 miljoen dollar. Food e-commerce was de grootste verlieslatende categorie. Aan de andere kant verwacht Prosus dat e-commerce winstgevend zal zijn tegen de eerste helft van boekjaar 2025, wat eerder is dan de wat algemeen verwacht werd. Analisten hadden zo’n moment pas ingeschreven tegen 2026.  Afwachten wie er gelijk krijgt, iets dat in grote mate zal afhangen van de verdere economische ontwikkelingen.

Het bedrijf zal tot slot gedisciplineerd blijven bij fusies en overnames, wat Bob Van Leemputte als positief beschouwt.

Meituan en gaming

De Meituan-aandelen die in maart 2023 worden ontvangen als onderdeel van een programma waarbij Tencent zijn gehele belang aan de aandeelhouders gaat uitkeren, zal worden aangehouden “beschikbaar voor verkoop”.

Daarnaast meldde nieuwszender CNBC gisterenavond dat er tekenen zijn dat de Chinese president Xi Jinping de opgelegde beperkingen in de videogamesector zal afbouwen. Dat kan alleen maar gunstig zijn voor Tencent als 's werelds grootste videogamebedrijf en is dus ook voor Prosus een extra positief punt.

Op langere termijn blijft Bob Van Leemputte voorstander van een terugkoopprogramma van eigen aandelen om het gat in de waardering van de holding te dichten. Onze analist blijft bij het “Kopen”-advies en 80 euro koersdoel. Het Prosus-aandeel noteert momenteel aan een koers van 58,18 euro (+1,56%).

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap