di. 22 okt 2019
Reckitt Benckiser verlaagt winstvooruitzichten na zwak kwartaalrapport

Het aandeel Reckitt Benckiser verliest deze ochtend zo’n 5%, nadat de groep teleurstellende resultaten over het derde kwartaal publiceerde en ook zijn prognoses voor het volledige boekjaar neerwaarts moest bijstellen. Analiste Nathalie Bally nam het kwartaalrapport onder de loep.
Cijfers
Reckitt Benckiser rapporteerde over het derde kwartaal een vergelijkbare omzetgroei van 1,6%, sterk onder de verwachting van 3,2%. De omzet kwam uit op 3,29 miljard GBP, terwijl analisten op 3,32 miljard GBP hadden gerekend.
De Hygiëne- en Huishouddivisie kende wel een sterke vergelijkbare omzetgroei van 4,5% tegenover 2,5% verwacht, maar de gezondheidsdivisie kende een zwakke omzet in de VS en China. Het management spreekt van een daling van de voorraadniveaus voor seizoenproducten bij retailers in het derde kwartaal en de onzekerheid hieromtrent.
Reckitt verlaagt de omzetdoelstelling voor het volledige boekjaar 2019 tot -2% à 0% (tegenover eerder 2 à 3%) en verwacht een lichte daling van de operationele winstmarge (tegenover een vlakke evolutie voordien) voor het volledige boekjaar.
De visie van KBC Asset Management
Analiste Nathalie Bally zag opnieuw een teleurstellend kwartaalrapport met opnieuw een neerwaartse bijstelling van de winstverwachtingen. Alle ogen zijn momenteel gericht op de nieuwe CEO, die met een duidelijke strategie zal moeten komen om het tij te keren. Er zullen investeringen in innovatie en marketing nodig zijn om de omzetgroei te versterken, wat op korte termijn kan wegen op de winstmarges. Het management wil focussen op de operationele verbetering en executie en alle andere activiteiten die daar niet toe bijdragen voorlopig op pauze zetten.
KBC AM behoudt het vertrouwen in de groep op langere termijn. Onze analiste verwacht nog steeds dat de Gezondheids-, Hygiëne- en Huishouddivisie - mits de nodige investeringen - op termijn een sterke groei kunnen genereren. Ook de verdere integratie van Mead (babyvoeding) moet op het vlak van omzetgroei verder zijn vruchten afwerpen. Heel wat synergievoordelen moeten nog doorstromen naar de onderste lijn van de resultatenrekening en ook de positieve impact van de herstructurering in RB Health en RB Hygiene/Home moet nog volledig tot uiting komen.
Aan een verwachte koers-winstverhouding van 15,6x voor 2020 noteert het aandeel aan een aanzienlijke korting tegenover een gemiddelde van 21,2 voor de grootste Europese Food & HPC spelers. KBCS AM behoudt de "Kopen"-aanbeveling, maar verlaagt het koersdoel van 7.000 GBp naar 6.800 GBp, op basis van de lagere winstverwachtingen op korte termijn.