wo. 19 mei 2021

Recticel heeft sinds de overnamepoging door Greiner niet stilgezeten. Met de onverwachte publicatie van een bijzonder positieve winstwaarschuwing stuurt de groep vandaag een niet mis te verstane boodschap richting Oostenrijk. In een afzonderlijke mededeling laat Recticel ook weten dat de Raad van Bestuur volgende week maandag een ontmoeting zal hebben met Greiner. Volgens KBC Securities-analist Wim Hoste zal Recticel zeker niet akkoord gaan met de voorgestelde biedprijs van 13,5 euro. Het koersdoel wordt vandaag opgetrokken van 15 naar 16 euro, bij een ongewijzigd "Opbouwen"-advies.
Update resultaten Recticel
In de eerste vier maanden van 2021 is de omzet met 41,7% gestegen, inclusief de bijdrage van FoamPartner sinds april. Na een omzetstijging van 15,9% in het eerste kwartaal is de omzet in april bijna verdrievoudigd tot 109,8 miljoen euro, met dank aan een gemakkelijke vergelijkbare basis en de consolidatie van FoamPartner.
Toch onderstreept de CEO van Recticel dat de orderboeken sterk blijven, met een stevige vraag in de divisies Insulation en Engineered Foams en verbeterende volumes in het Bedding-segment, gekoppeld aan de geleidelijke opheffing van Covid-beperkingen. De grondstoffenkrapte blijft aanhouden en zal naar verwachting niet normaliseren vóór het vierde kwartaal.
Extra feedback voor analisten
Na de onverwachte update van deze ochtend organiseerde Recticel een conference call voor analisten waarop geen vragen over Greiner en over de houding van Recticel tegenover het bod waren toegelaten. Over volgende onderwerpen kwam wel extra duiding:
- Grondstoffen: de situatie evolueert van een tekort van grondstoffen naar een situatie van krapte, wat wijst op een kleine verbetering aan de aanbodzijde. Positief is dat Recticel erin geslaagd is om de aanzienlijke stijging van de prijs van die grondstoffen door te berekenen aan zijn klanten. Dat gebeurde met weinig tot geen tijdverlies, zodat de hogere prijzen geen impact zullen hebben op de winstgevendheid.
- Voorraden: de handelsomgeving is momenteel erg gunstig in het segment Insulation en sterk in Engineered Foams. Ook het segment Bedding doet het goed op markten waar de lockdowns worden opgeheven, maar heeft het wel nog steeds moeilijk op markten met aanzienlijke beperkingen (zoals Duitsland). Klanten hebben daarenboven misschien wat voorraden opgebouwd, zodat de vraag niet onmiddellijk zal opveren, maar dat is momenteel waarschijnlijk geen belangrijke drijvende kracht achter de volumetrends.
- Overname van FoamPartner: het management bevestigde de eerder uitgesproken verwachting dat het tegen eind 2021 zo’n 10 miljoen euro aan synergievoordelen moet kunnen realiseren, wat tegen 2023 moet oplopen tot een totaal van 14 miljoen euro.
- Winstgevendheid
- Engineered Foams: Recticel mikt op een winstgevendheid van 12 à 15% op het niveau van de aangepaste bedrijfskasstroom (EBITDA) eens FoamPartner volledig zal geïntegreerd zijn en alle voordelen gerealiseerd worden (tegen 2023). Volgens het management kan het behalen van die doelstelling mogelijk zelfs vroeger haalbaar zijn, al is dat voor KBC Securities-analist Wim Hoste geen verrassing. Het herziene waarderingsmodel hield immers al rekening met een marge van 12,2% tegen het einde van 2021.
- Insulation: het management mikt op een EBITDA-marge van 13 à 15% op doorlopende basis en merkte op dat de Finse fabriek op het niveau van de EBITDA naar verwachting een break-evenniveau zal bereiken. KBCS hoort het graag, maar blijft iets voorzichtiger door slechts een aangepaste EBITDA-marge van 12,0% in 2021 in aanmerking te nemen (en een margeverwachting van 12,6% voor 2022).
- Bedding: Het management hoopt nog vóór eind 2021 een deal te sluiten en de voorbereidingen voor een verkoop verlopen voorspoedig. KBCS-analist Wim Hoste is van mening dat geïnteresseerde kandidaten waarschijnlijk nog voor de zomer toegang kunnen krijgen tot de datarooms. Dat zou het mogelijk kunnen maken om tijdens of tegen het einde van het derde kwartaal een deal te sluiten. Afwachten, dus.
Verhoogde vooruitzichten
Recticel verwacht dat de aangepaste bedrijfskasstroom of EBITDA in 2021 tussen 123 en 133 miljoen euro zal uitkomen. Die indicatie ligt 8 à 16% boven de prognose van KBC Securities (114,3 miljoen) en 11 à 20% boven de huidige Bloombergconsensus.
Ter herinnering: Recticel ging eerder uit van een stijging van de aangepaste EBITDA met ten minste 30%, exclusief overname-effecten (FoamPartner en Gor-Stal). De groep verwijst voor het toegenomen optimisme naar het aanhoudend positieve momentum van de onderliggende eindmarkten en de kracht van de huidige activiteit, terwijl ook rekening wordt gehouden met FoamPartner (geconsolideerd vanaf 1 april) en synergievoordelen (de vorige ramingen van het management worden in dit verband bevestigd).
GorStal is trouwens nog niet in de richtlijn van vandaag opgenomen, omdat de overname nog niet afgerond is. Als Recticel GorStal wél zou opnemen in de hierboven vermelde prognoses vanaf de consolidatiedatum, zou de bandbreedte nog iets hoger moeten liggen. Als FoamPartner en Gor-Stal pro forma voor 12 maanden in 2021 zouden worden opgenomen, komt de verwachtingsvork op 133 à 143 miljoen euro te staan.
Met de gegevens over tussentijdse update en de nieuwe vooruitzichten in de hand, verhoogt KBC Securities de prognose voor de aangepaste EBITDA voor 2021 met 12% tot 127,7 miljoen euro (tegen 114,3 miljoen eerder) en die voor 2022 met 4% tot 141,6 miljoen euro (tegen 135,9 miljoen euro eerder).
Update rond overnamebod Greiner
In een al even bondig bericht als dat van maandag, waarin de kennisname van de aankondigingen van Bois Sauvage en Greiner werd meegedeeld, liet Recticel deze morgen weten dat de Raad van Bestuur ermee heeft ingestemd om maandag in Brussel een ontmoeting te hebben met Greiner. “Doel van de bijeenkomst is om meer duidelijkheid te krijgen over haar voorgenomen voorwaardelijke vrijwillige openbare overnamebod,” aldus het bericht. Na de bijeenkomst is de Raad van Bestuur van plan “zijn visie te geven op de voorgenomen transactie”.
KBC Securities over Recticel
De onverwachte publicatie van de nieuwe verwachtingen is volgens analist Wim Hoste niet alleen een positieve verrassing, maar ook een signaal dat de Raad van Bestuur van Recticel strijdbaar zal zijn tegen de overnamepoging van Greiner. Analist Wim Hoste verwacht zeker niet dat Recticel akkoord zal gaan met de voorgestelde overnameprijs van 13,5 euro per aandeel van Greiner.
Op basis van de bijgestelde jaarprognose verhoogt KBC Securities trouwens het koersdoel van 15 naar 16 euro. KBCS blijft Recticel nog steeds waarderen voor de lopende transformatie, die leidt tot een groep met hogere marges en een aanzienlijk potentieel. Bovendien geven de isolatieactiviteiten Recticel een aantrekkelijk ESG-profiel. Het advies blijft onveranderd op “Opbouwen”.