vr. 6 mrt 2020

Ook Resilux sloot de boeken over 2019 en moest daar vooral een pak kosten inschrijven voor de opstart van nieuwe PET-recyclingfabriek in het Zwitserse Bilten en een nieuwe preformfabriek in Roemenië. Hogere opstartkosten verklaren waarom de jaarcijfers iets onder de verwachtingen uitkwamen. De groep is volgens KBC Securities niettemin aantrekkelijk gewaardeerd en vervelt verder tot een heuse recyclagegroep. Resilux stelt een stabiel dividend van 3 euro voor, terwijl KBC Securities mikte op 3,45 euro. Advies en koersdoel blijven behouden.
Hogere volumes
Hoewel de weersomstandigheden in 2019 niet ideaal waren, zorgde de nieuwe Roemeense productiefaciliteit (die werd in mei 19 in gebruik genomen) mee voor een stijging van de volumes met 7,2% op jaarbasis (hogere verkochte volumes van preforms, tegenover lagere volumes van geblazen flessen) De omzet ging in 2019 4% hoger tot 413,8 miljoen euro, waarbij lagere gemiddelde grondstofprijzen en een positief wisselkoerseffect een extra duw in de rug gaven. De “Toegevoegde Waarde”, dat geen rekening houdt met schommelingen in de grondstofprijzen, steeg met een beperkte 2,7% tot 90,7 miljoen euro, omwille van opstartkosten allerhande en sluitingskost van de oude recyclagefabriek in Weinfelden.
Kerncijfers
De bedrijfskasstroom (EBITDA) daalde -0,5% tot 43,6 miljoen euro (verwacht: 44,8 miljoen euro), terwijl de bedrijfswinst (EBIT) 7,7% daalde tot 25,1 miljoen. Ook dat cijfer lag onder de schattingen van KBCS. De winst vóór belastingen kwam met 22,1 miljoen euro een zucht onder de verwachtingen (22,4 miljoen euro) uit, 5,4% onder het niveau van 2018.
De investeringen in 2019 bedroegen 26,8 miljoen euro, tegenover 34,4 miljoen euro in 2018. Het geld werd gebruikt in Roemenië en Zwitserland en verklaart waarom de nettoschuld in het midden van 2019 piekte op 76,2 miljoen euro. Per einde 2019 werd dat cijfer teruggebracht tot 48,9 miljoen euro, wat al een pak dichter bij de 30,7 miljoen euro van boekjaar 2018 ligt.
Vooruitzichten
Resilux verwacht onder normale marktomstandigheden een verdere groei van de volumes in 2020 dankzij een optimale(re) benutting van de in 2019 verhoogde capaciteit. Deze volumegroei zal leiden tot hogere operationele resultaten, terwijl de investeringen beperkt zouden moeten blijven tot 17,5 miljoen euro. Daardoor kan de schuldgraad nog verder gereduceerd worden tot 30 à 35 miljoen euro. Dat laat dan weer wat extra speelruimte, bijvoorbeeld voor externe groei of wat dan ook.
De visie van KBC Securities
De KBCS-analisten handhaven het “Opbouwen”-advies en koersdoel van 160 euro.
