• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 4 jun 2019

13:00

Royal Dutch Shell legt aandeelhouders in de watten

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Royal Dutch Shell presenteert op zijn investeerdersdag vandaag langetermijnvooruitzichten tot 2025, met veel aandacht voor de aandeelhouder. Ondertussen zit Shell goed op schema om de eerder geformuleerde 2020-doelstellingen te behalen. KBC Asset Management brengt de hoogtepunten van de dag in kaart.

Wat voorafging

Het op een na grootste beursgenoteerde olie- en gasbedrijf ter wereld voerde na de overname van BG Group in 2016 (voor 53 miljard dollar) en in combinatie met onhoudbare lage olieprijzen eind 2014 een forse kostenbesparingsronde door. En dat werpt nu zijn vruchten af.

Cashflowmachine

Door sterk op de kosten te letten en de organisatie te stroomlijnen is Shell een echte cashflowmachine geworden. Shell verwacht dat de organische vrije kasstroom tegen 2025 zal aantrekken tot 35 miljard dollar op jaarbasis bij een olieprijs van 60 dollar. De verwachting van 25 à 30 miljard vrije kasstroom tegen 2020 blijft behouden. De investeringen zullen de komende jaren nochtans iets hoger liggen (vork opgetrokken van 25-30 miljard dollar tegen 2020 naar 30-32 miljard dollar voor periode 2021-25). Ter vergelijking: in 2018 spendeerde Shell 24 miljard dollar.

Aandeelhoudersverwennerij

Shell heeft de intentie om in de periode 2021-2025 voor 125 miljard dollar te laten terugvloeien naar de aandeelhouders (dividend en aandeleninkopen), bovenop het huidige aandeleninkoopprogramma van 25 miljard dollar dat loopt tot 2020. In de periode 2011-2015 keerde Shell 52 miljard dollar uit en voor 2016-20 wordt op 90 miljard dollar gemikt. De nieuwe prognoses van Shell betekenen dus een verderzetting van het huidige beleid om aandeelhouders een aantrekkelijke vergoeding voor te schotelen. In 2019 zal Shell naar verwachting 15,5 miljard dollar aan dividenden uitkeren en voor 10 miljard dollar eigen aandelen inkopen.

Shell geeft aan dat het dividend per aandeel kan stijgen als er "zicht is op de realisatie van het 25 miljard dollar omvangrijke aandeleninkoopprogramma". Dit betekent dat het dividend hoogstwaarschijnlijk ook in 2019 en 2020 stabiel blijft op 1,88 dollar per aandeel, zoals al sinds 2014 (begin olieprijscrisis) het geval is.

De visie van KBC Asset Management

De nieuwe vooruitzichten voor de periode 2021-2025 voldoen grotendeels aan de hooggespannen verwachtingen. Enkel het uitblijven van een sterk engagement om het dividend nu al op te trekken kan sommige beleggers volgens sectoranalist David Duchi ontgoochelen. Het Shell-aandeel presteerde dit jaar iets beter dan de andere oliereuzen en een deel van die voorsprong kan daardoor nu weer worden ingeleverd. Maar met een jaarlijkse aandeelhoudersvergoeding van zowat 10% (aandeleninkopen + dividend) is Shell zeker nog altijd een "world-class investment case" om het met de woorden van CEO Ben van Beurden te zeggen.

KBC Asset Management heeft een “Kopen”-aanbeveling met koersdoel van 32 euro voor de aandelen. Analist David Duchi wijst wel op de erg volatiele en weinig voorspelbare kwartaalcijfers. Grote seizoenseffecten en belangrijke tradingactiviteiten liggen hier aan de basis. Er werd vroeger al opgeworpen dat Shell de voorbije jaren te weinig heeft geïnvesteerd in nieuwe projecten en dus overnames zal moeten doen. Het huidige projectportfolio lijkt volgens KBC Asset Management alvast groot genoeg en bestaat bovendien uit zeer rendabele projecten in onder meer de Golf van Mexico en LNG.

Volgens KBC Asset Management was de overname van de Britse aardgasproducent BG Group een gouden zet. Shell werd hiermee een echte wereldspeler op het vlak van vloeibaar gemaakt aardgas (LNG). Het grootste deel van de productiegroei zal de komende jaren komen uit de ontginning van de Braziliaanse diepzeevelden. Onze analist stipt ook de mentaliteitswijziging aan, waarbij aandeelhouderswaarde nu hoog op de agenda staat, wat met deze aankondiging wordt bevestigd. Het dividend is riant en het aandeleninkoopprogramma is ruim. Ook strategisch zit het snor: Shell bereidt zich voor op de energietransitie met investeringen in gas, hernieuwbare energie en elektrische mobiliteit.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap