• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 18 mei 2020

11:10

Ryanair verwacht quasi halvering van aantal passagiers

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Resultaten van luchtvaartmaatschappijen zijn de voorbije weken niet bepaald aangename literatuur. Die van de Ierse lagekostenmaatschappij Ryanair lijken echter een uitzondering op de regel te vormen, tenminste voor wat het voorbije boekjaar betreft. Dat leverde een mooie winst op én zette de sterke balans in de verf. Dat laatste is mooi meegenomen voor de moeilijke maanden die de groep staan te wachten. KBC Asset Management-analist Alex Martens heeft er alvast vertrouwen in en herhaalt de “Kopen”-aanbeveling voor de aandelen.

Resultaten

Ryanair sloot op 31 maart zijn gebroken boekjaar af met een nettowinst van 1 miljard euro en presteerde daarmee iets boven de analistenverwachtingen. De groep vervoerde afgelopen jaar 4% meer passagiers en kon de omzet met 10% laten stijgen, vooral dankzij de toename van 'ancillaries'. Een vlag die een brede lading dekt, gaande van sandwiches en drank aan boord, extra beenruimte en priority boarding. Dat werd wel deels tenietgedaan door stijgende loon-en brandstofkosten. Ryanair slaagde erin om de vliegtuigen vorig boekjaar uitermate goed te vullen, namelijk voor 95%.

Halvering passagiersaantal

De coronacrisis zal vanzelfsprekend fors wegen op het resultaat van het huidige boekjaar, dat op 1 april 2020 van start ging. Dit is de ergste crisis in de geschiedenis van de luchtvaartsector.

Ryanair verwacht dit jaar bijna de helft minder passagiers te vervoeren. Nadat de vliegtuigen midden maart aan de grond bleven, was in maart sprake van een daling met 5,2 miljoen passagiers. Vorig jaar vervoerde Ryanair 149 miljoen passagiers en dat zouden er nu slechts 80 miljoen zijn.

Primeur: kwartaalverlies

Ryanair kan voor het lopende boekjaar nog geen financiële prognoses geven, maar het verwacht in het eerste kwartaal (dat loopt van 1 april tot 30 juni) 200 miljoen euro verlies te maken. In het tweede kwartaal verwacht de groep minder verlies te boeken.

Ryanair wil zijn activiteiten vanaf de zomervakantie terug fors opvoeren en vanaf 1 juli opnieuw 50% van de normale vluchten aanbieden. Vorige week mikte het nog op 40% van de vluchten in normale tijden.

De visie van KBC Asset Management

Ryanair zal voor het eerst in zijn geschiedenis verlies maken, maar volgens analist Alex Martens is overleven in deze ongeziene crisis het belangrijkste. Hij is dan ook overtuigd dat Ryanair als winnaar uit het coronaslagveld zal komen. De groep heeft een van de sterkste balansen in de sector met een liquiditeitsbuffer van 4,1 miljard euro. In het persbericht klinkt Ryanair strijdvaardig dat het dankzij zijn liquiditeit sterker uit de storm zal komen.

Ryanair is er bovendien in geslaagd om de cash burn gevoelig terug te schroeven; het verbrandt nu wekelijks zo'n 60 miljoen euro aan cash, terwijl dat in maart nog 200 miljoen euro was. 

KBC Asset Management heeft een “Kopen”-aanbeveling voor Ryanair, met een koersdoel van 11 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap