• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 8 mei 2019

11:09

Siemens: Solide kwartaalresultaten en focus op afsplitsing energietak

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Siemens rapporteerde tweede kwartaalresultaten maar de focus ligt vooral op de beslissing om ‘Gas and Power’ af te splitsen. Analist Alex Martens (KBC Asset Management) neemt het rapport onder de loep.

Resultaten

Siemens rapporteerde ook tweede kwartaalresultaten van zijn gebroken boekjaar. Het kon uitpakken met een mooi kwartaalrapport dat boven de verwachtingen uitkwam. Zowel bestellingen, omzet, als winst kwamen boven de verwachtingen uit. De operationele winst lag zo'n 9% boven de verwachtingen. De winst per aandeel lag meer dan 50% boven de verwachtingen, maar dat was te danken aan het terugnemen van belastingprovisies. Siemens behoudt zijn jaarprognoses.

Afsplitsing energietak

Siemens besliste in zijn Visie 2020+ dat de energiedivisie wordt verzelfstandigt en het bedrijf voor september volgend jaar een aparte beursnotering zal krijgen. Daarbij zullen de aandelen worden uitgekeerd aan de aandeelhouders van Siemens. De divisie 'Gas and Power' heeft het al geruime tijd moeilijk door de crisis op de Europese elektriciteitsmarkt en de druk op fossiele brandstoffen. Siemens zal ook zijn belang van 59% in de windturbinefabrikant Siemens Gamesa inbrengen in de nieuwe entiteit. Het nieuwe bedrijf zal op zichzelf een industriële grootmacht blijven met een omzet van 27 miljard EUR, een orderboek van 70 miljard EUR en zo'n 88.000 werknemers.

KBC AM is opgetogen over de beslissing om 'Gas and Power' af te splitsen. De beslissing van vandaag is ongetwijfeld een grote stap in zijn geschiedenis, zeker omdat Siemens van plan is om een minderheidsaandeelhouder te worden van deze nieuwe groep. De CEO van Siemens is bezig het bedrijf om te vormen "van een vliegdekschip naar een vloot van kleinere schepen".

Ontmanteling conglomeraatstructuur

Siemens is al lang bezig zijn conglomeraatstructuur te ontmantelen om een meer gestroomlijnde organisatie te krijgen. In 2003 bestond Siemens nog uit 13! divisies waarvan 7 redelijk winstgevend waren. Osram werd afgesplitst en 6 andere lage margebusinesses (telecomequipment, Industrial Solution, VDO,...) werden verkocht. De Healthcaredivisie (was goed voor een kwart van de omzet) werd vorig jaar nog apart op de beurs gezet en Siemens probeerde ook zijn treindochter uit te huwelijken (dat werd geblokkeerd door Europese concurrentiewaakhond).

Conglomeraten hebben de neiging om veel managementlagen en bureaucratie te creëren. Conglomeraat staat voor log, gebrek aan focus en onderwaardering op de beurs. Met de verdere ontmanteling van de groep kan de onderwaardering verder smelten en kan Siemens een waardering krijgen in lijn met zijn sectorgenoten. Siemens noteert immers met een stevige korting op sectorgenoten en op zijn som-van-delen waardering.

Automatisering en digitalisering

De focus van Siemens ligt nu op automatisatie en digitalisering. KBC AM blijft sterk gecharmeerd door zijn pioniersrol in 'the internet of things ', oftewel 'Industrie 4.0'. Analisten geloven dat de divisie 'digital factory' een unieke asset is en denken dat de groei in de 'digital factory'-divisie positief zal verrassen. De ‘digital factory’ biedt een uitgebreid assortiment naadloos geïntegreerde hardware, software en op technologie gebaseerde diensten om productiebedrijven in de hele wereld te ondersteunen. Ze helpen bij het verbeteren van de flexibiliteit en efficiëntie van hun productieprocessen en het verminderen van de time-to-market van hun producten. Het uiteindelijke doel is een volledig digitale weergave van de gehele fysieke waardeketen. Siemens is op dit moment de enige die in de softwaresystemen de virtuele wereld van productontwikkeling vergaand integreert met de echte wereld van de maakindustrie. Hiermee kunnen nieuwe producten getest en geoptimaliseerd worden met de computer, terwijl de bijbehorende productieprocessen al gepland en geïmplementeerd kunnen worden. Hiervoor heeft Siemens een leger van 20.000 software-ingenieurs. Aandelen van bedrijven die focussen op industriële automatisatie zoals Rockwell Automation noteren met een stevige premie op de sector.

De visie van KBC Asset Management

Analist Alex Martens is er van overtuigd dat deze divisie door de markt onvoldoende naar waarde wordt geschat. KBC AM behoudt het “Kopen”-advies en het koersdoel van 139 EUR.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap