• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 2 mrt 2021

12:03

Sipef haalt thee en rubber uit de portefeuille

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Sipef (+1%) haalt de lentebezem door zijn portefeuille. Het verkoopt rubber- en theeactiva om de schuldpositie onder controle te houden en de langetermijnambitie kracht bij te zetten, in een poging om een pure palmolieproducent te worden. In combinatie met een palmolieprijs die sinds de start van het jaar structureel boven de 1.000 dollar blijft, is dat voor KBC Securities-analist Alan Vandenberghe voldoende reden om het “Kopen”-advies nog eens in de verf te zetten.

Nieuws 

Sipef heeft een overeenkomst getekend voor de verkoop van PT Melania aan Shamrock Group, een Indonesische groep die rubberplantages en fabrieken uitbaat. Sipef bezit 95% van PT Melania en 5% is in handen van een Indonesisch pensioenfonds.

De verkoop zal in twee fasen worden uitgevoerd: 40% bij de voltooiing van een positief onderzoek van de boeken ('due diligence') en 60% bij de hernieuwing van de bestaande landstitels (max. 3 jaar en uiterlijk 30 april 2024). De verkoopprijs bedraagt 36 miljoen dollar voor 100% (tegenover 17,2 miljoen dollar boekwaarde).

Als gevolg van de transactie zal Sipef de helft van zijn rubberplantages en de volledige theeactiviteiten afstoten. Zoals eerder vermeld zullen de resterende rubberplantages geleidelijk worden omgezet in palmplantages.

De mening van KBC Securities

De verkoop past volgens KBC Securities perfect in de strategie van de groep om een zuivere palmolieproducent te worden. De opbrengst zal ook helpen om schuldenlast onder controle te houden. Analist Alan Vandenberghe had een waarde van 15 miljoen dollar voor de theeactiva in het waarderingsmodel opgenomen en nagenoeg nul voor de rubberactiva.

Op basis van de verkoopovereenkomst kijkt Sipef wel nog tegen enkele kosten aan, waardoor de uiteindelijke verkoopprijs volgens KBC Securities naar schatting tussen 28 en 30 miljoen dollar zal liggen, wat nog steeds goed is voor een mooie meerwaarde van 11 tot 13 miljoen dollar.

Per saldo is het dus een zeer goede deal volgens KBC Securities. Na de verkoop van thee en rubber zal Sipef nog steeds bananenactiva bezitten, waarvan KBC Securities de waarde op meer dan 35 miljoen dollar schat. Gezien het gegenereerde rendement is het echter minder dringend om die activa te verkopen.

Investment case

Analist Alan Vandenberghe is er nog steeds van overtuigd dat de koersreactie op de invoering van de nieuwe Indonesische exporttaks (begin december) overdreven was. De markt lijkt de extra belastingen te integreren en de prijzen stabiliseren zich op een historisch hoog niveau. Sinds het begin van het jaar zijn de palmolieprijzen structureel boven de 1.000 dollar/ton gebleven (spot 1.123/ton). Terwijl het nieuwe belastingregime in Indonesië het voordeel van zulke hoge prijzen uit het land aftopt, wordt verwacht dat die uit Papoea Nieuw Guinea er ten volle van zullen profiteren.

Midden februari publiceerde Sipef overigens een goed jaarrapport, waarbij de brutowinst, de bedrijfswinst en de nettowinst resp. 5%, 13,5% en 6,4% boven de verwachtingen van KBC Securities uitkwamen. Bovendien werd in de cijfers een negatieve impact van het nieuwe Indonesische belastingregime van 2 miljoen dollar inbegrepen. De productiecijfers gingen net onder de lat.

Gezien de fundamenten voor producenten van duurzame palmolie op de lange termijn positief blijven, wordt het “Kopen”-advies en het koersdoel van 55 euro bij KBCS herhaald. Sipef maakt trouwens ook deel uit van de Bolero Benelux Selectie, de lijst met favoriete aandelen KBC Securities. Bolero-klanten kunnen die inspiratielijst en alle wijzigingen op de voet volgen in het Idea Center op het platform.  

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap