• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 21 jan 2022

12:19

SVB Financials verhoogt verwachtingen na sterke resultaten

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Gisteren nabeurs maakte de Amerikaanse financiële dienstverlener SVB Financial Group zijn resultaten voor 2021 bekend. Die waren zeer indrukwekkend, vindt KBC Asset Management-analist Joris Dehaes: een omzetgroei met 45% en een groei van de winst per aandeel met 40%. Met dank aan terugnames van voorzieningen voor kredietverliezen en buitenproportionele winsten op warrants, maar vooral een weerspiegeling van opmerkelijke kerntrends. De onderneming stelde haar vooruitzichten voor 2022 opwaarts bij. Analist Joris Dehaes houdt het koersdoel op 880 dollar met een ‘Kopen’-advies.

Indrukwekkende resultaten

De bank rapporteerde een winst per aandeel (zonder fusiekosten) van 6,52 dollar, wat in lijn was met de analistenverwachtingen. De kwaliteit van de winst per aandeel was zeer goed aangezien zowel de netto-intrestinkomsten als de kernprovisiebaten respectievelijk 4% en 5% beter waren dan verwacht. De warrant- en beleggingsbaten, die minder hoogwaardige/volatiele baten uit deelnemingen in ondernemingen zijn, waren in het kwartaal lager dan verwacht.

De operationele kosten waren de belangrijkste negatieve verrassing, maar de kostenstijging van 5% ten opzichte van een kwartaal eerder bleef ver achter bij de solide groei van 10% tegenover het vorige kwartaal van de netto-intrestinkomsten en de groei van 16% van de kernprovisiebaten.

SVB Financial Groups vooruitzichten

De onderneming stelde haar vooruitzichten voor 2022 opwaarts bij en verwacht nu een groei van de netto-intrestinkomsten met bijna 40% (tegenover midden 30% voordien), als gevolg van een sterkere groei van de kredietverlening (laag 30% tegenover midden 20% voordien) en aantrekkelijkere rendementen op de aankoop van effecten (1,65% à 1,75% tegenover 1,45% à 1,55% voordien). Het hoeft geen betoog dat dit vrij ongeëvenaarde verwachtingen zijn voor de banksector, duidt Analist Joris Dehaes aan.

Belangrijk is dat in deze vooruitzichten niet eens rekening wordt gehouden met renteverhogingen. Analist Joris Dehaes denkt dat elke renteverhoging de netto-intrestinkomsten met zo'n 3% à 4% kan doen stijgen, terwijl de provisies uit buitenbalansfondsen bij elke renteverhoging ook zullen stijgen. De stijging van de operationele kosten wordt geraamd op 20%, wat ongewijzigd is ten opzichte van de vorige update, hoewel een deel van de extra inkomsten uit renteverhogingen waarschijnlijk opnieuw zal worden geïnvesteerd.

KBC Asset Management over SVB Financial Groups

Het aandeel presteerde de voorbije weken zwakker dan de gemiddelde Amerikaanse bank, gezien de nauwe banden van de bank met de innovatieve groeibedrijven die ze bedient, weet analist Joris Dehaes. Tegen deze achtergrond van dalende techwaarderingen op de beurs was de berichtgeving van het bedrijf echter zeer sterk, vindt hij.

Volgens het bedrijf blijven de gesprekken met en de activiteiten van klanten zeer sterk. En hoewel SVB de mogelijkheid van een verstoring van de private markt erkent, verwacht het dat een eventuele vertraging van korte duur zal zijn, gezien de enorme hoeveelheden droog poeder in de private-equitysector en het snelle groeitempo van de wereldwijde innovatie-economie.

Analist Joris Dehaes denkt dat verdere daling van de aandelenkoers als gevolg van de aanhoudende marktvolatiliteit interessante kansen voor beleggers zullen bieden. Hij meent dat de robuuste trends in private equity een drijvende kracht zullen blijven voor een buitenmaatse groei, terwijl de hoge rentegevoeligheid van de bank zeer aantrekkelijk lijkt in het kader van de renteverhogingen in de VS.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap