• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 19 jul 2022

11:40

Telenet & Fluvius beklinken infradeal

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Telenet (-10%) en Fluvius zijn een bindende overeenkomst aangegaan omtrent de netwerkplannen, inclusief de omvang en de geraamde investeringsuitgaven. De besprekingen startten al in juni 2020 en leidden tot de oprichting van een bedrijf dat nu nog “NetCo” noemt, en dat voor zo’n 66,8% in handen van Telenet zal zijn. De groep wil zo’n 78% van haar huidige Vlaamse voetafdruk bestrijken via glasvezel, zoals voorspeld. Hoewel dit doel pas tegen 2038 zal worden bereikt, zal het grootste deel van de 2 miljard euro worden uitgegeven in de volgende acht jaar. Omdat de komende jaren erg “investeringsintensief” worden, onder meer door de uitrol van 5G, heeft Telenet het dividendbeleid gewijzigd van 2,5 euro naar een dividendbodem van 1 euro per jaar. Aandeelhouders reageren daarom erg negatief.

De risico’s zijn reeds ingeprijsd, zodat de opportuniteit blijft

De markt heeft het aandeel van Telenet in het voorbije jaar al fors afgestraft. Het grootste deel van het investeringsrisico in verband de oprichting van dit “NetCo” en de daaruit voortvloeiende daling van de dividenduitkeringen wordt vandaag niet als een grote verrassing aanzien. Het aandeel wordt door die daling verhandeld aan waarderingsniveaus die voor het laatst in 2009 werden gezien.

Hoewel het vooruitzicht om een lange en zware investeringscyclus te moeten doorlopen niet aantrekkelijk is voor beleggers, zal de nieuwe netwerkentiteit vanaf het begin een hoge bezettingsgraad hebben (rond 60%). Ook zullen de schaalvoordelen en hefboomeffecten van een volledige controle van het netwerk verbeteren, terwijl het erg goed mogelijk is dat NetCo bijkomende strategische en/of financiële partners aan kan trekken. Qua landelijke dekking van glasvezel bestaat er volgens KBCS wel een concurrentie- en overbouwrisico. Immers, Proximus heeft eerder al aangekondigd om het hele land te willen bedekken met glasvezel, iets waarvoor de lat op 95% werd gelegd. Meer details, om niet te zeggen alle details, zullen uit de doeken worden gedaan op een analistenmeeting die ingepland is op het einde van september 2022.

Ambities

Na de uitrol wil NetCo snelheden van 10 Gigabit per seconde kunnen aanleveren door een mix van HFC (DOCSIS) en glasvezeltechnologieën. Zo’n 78% van Vlaanderen moet tegen 2038 toegang hebben tot FTTH (Fiber To The Home, oftewel glasvezel) via een mix van eigen bouw en/of mogelijke samenwerking met partners. Eén en ander vereist maximaal 2,0 miljard euro investeringen, voornamelijk in de eerste acht jaar. Die zullen worden gefinancierd uit Netco's robuuste cash flow en intragroep financieringsfaciliteiten, inclusief Telenet's 745 miljoen euro inkomsten uit de recente verkoop van de zendmasten. Dat betekent dat er extra externe financiering nodig is. Verwacht wordt dat de nieuwe onderneming in 2023 operationeel zal zijn.

Dividendverlaging

Om het uitgavenplan te financieren, heeft Telenet besloten om het dividend opnieuw vast te stellen op 1 euro over de periode 2023 tot en met 2029. Eerder werd er nog 2,75 euro uitbetaald. Het nieuwe dividend is jaarlijks uit te keren in mei, waarbij rekening wordt gehouden op een totale schuldgraad (net total leverage) van zo’n 4,0x de bedrijfskasstroom. Na de opbouwperiode, verwacht Telenet een substantiële groei van de aangepaste vrije kasstroom. Die moet op zijn beurt leiden tot hogere uitbetalingen aan aandeelhouders, maar dat is dus nog niet voor morgen of overmorgen.

Details van de deal

Telenet en Fluvius zullen een volledig gefinancierd bedrijf oprichten, waarin Telenet een belang zal aanhouden van 66,8%, tegenover 33,2% voor Fluvius. Dat bedrijf zal behoorlijk wat schulden torsen, zodat de schuldgraad zal oplopen tot 5x de bedrijfskasstroom (net debt/EBITDA), maar daartegenover staat dat de beide bedrijven hun bestaande HFC- (hybrid fiber coaxial) en glasvezelactiva inbrengen en in de toekomst nieuw te bouwen glasvezelactiva zullen bijdragen.

Fluvius zal ook de langetermijn huurovereenkomst inbrengen in “NetCo”, die zowat een derde van de Vlaamse dekking bestrijkt. De beëindiging van de huidige huurovereenkomst van dat netwerk zal de schuld van Telenet op nettobasis doen dalen met ongeveer 0,5 miljard euro. De totale schuldgraad zal daardoor naar verwachting dalen met 0,4x.

“Netco” zal een penetratiegraad hebben van bijna 60% en zal van bij de start inkomsten en cashflows genereren. Daarmee wordt het meteen de marktleider. Aangezien het vehikel zodanig opgezet is dat een meerpartijenpartnerschap mogelijk moet zijn, is “NetCo” goed gepositioneerd om strategische en/of financiële partners aan te trekken.

KBCS behoudt het 40 euro koersdoel en “Kopen”-advies.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap