• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 11 aug 2020

9:50

Teleurstellend kwartaalrapport voor Vestas

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De Deense windturbinefabrikant Vestas presteerde in het tweede kwartaal onder de verwachtingen. De omzet lag weliswaar een pak boven de analistenverwachtingen, maar de operationele winst stelde teleur. De misser komt voor KBC Asset Management-analist Alex Martens niet als een verrassing. Hij blijft grote fan van Vestas, dat uitstekend gewapend is om de sectorwinnaar te worden.

Resultaten

De operationele winst bleef in het tweede kwartaal met 34 miljoen euro een pak onder de gemiddelde analistenverwachting van 116,7 miljoen euro. Vestas had in het tweede kwartaal zwaar te lijden onder de coronapandemie, waardoor de toeleveringsketen zwaar werd geraakt en het bedrijf extra transport- en importkosten moest betalen. Vestas moest ook extra provisies nemen voor productgaranties op windturbines, omdat de windturbinebladen bij een aantal projecten sneller dan verwacht aan vervanging toe waren. Dat kostte Vestas 175 miljoen euro in het tweede kwartaal. 

Vooruitzichten

Nadat Vestas in april zijn prognoses schrapte, komt het opnieuw met vooruitzichten voor het volledige boekjaar. Het bedrijf mikt dit jaar op een omzet tussen 14 en 15 miljard euro met een operationele marge van 5 à 7%. De operationele marge ligt wel een pak onder de eerdere prognose van 7 à 9%. In het middenpunt van de vork ligt de operationele winst voor 2020 zo'n 5% onder de analistenschattingen. Analisten hadden hun verwachtingen voor 2020 immers al verlaagd. 

​De visie van KBC Asset Management

De misser komt voor analist Alex Martens niet als een verrassing. Hij was eerder verbaasd dat analisten zo optimistisch bleven, ondanks winstwaarschuwingen van sectorgenoot SiemensGamesa, dat ook wees op stijgende kosten in de toeleveringsketen. Onze analist blijft aan de zijlijn staan en is verrast dat het aandeel vandaag stijgt na deze relatief zwakke resultaten. 

Het Vestas-aandeel heeft de jongste drie maanden al uitstekend gepresteerd, dankzij de aankondiging van de Europese Green Deal, die het aandeel vleugels gaf. De sterke prestatie was dan ook volledig toe te schrijven aan een hogere waardering, terwijl de analistenschattingen grosso modo gelijk bleven. Vestas noteert nu bijna 50% boven zijn historische waardering. Analisten zullen hun schattingen neerwaarts moeten bijstellen.

Analist Alex Martens blijft echter grote fan van Vestas en gelooft dat het bedrijf uitstekend gewapend is om de winnaar in deze sector te blijven.

Het advies blijft "Houden", maar het koersdoel wordt opgetrokken van 700 naar 750 DKK, omwille van de hogere waarderingen in de markt voor windturbinefabrikanten. KBC AM blijft overtuigd dat Vestas een premie verdient tegenover andere windturbinespelers, omwille van de combinatie van zijn focus, schaalgrootte, sterk merk en de opgebouwde kennis door ​​jarenlang verzamelen en analyseren van data bij het onderhoud van windmolens.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap