do. 10 jan 2019

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.
Nieuwe winstbeurt op Wall Street waarbij de Dow Jones 0,4% hoger ging, de S&P500 +0,4% en de Nasdaq +0,9%. De overtuiging dat het tussen de VS en China tot een handelsakkoord komt, wint steeds meer terrein en zet bedrijven met een internationale blootstelling op winst. Ook de olieprijs profiteerde van dat vooruitzicht en ging opnieuw boven de 50 dollar per vat (WTI) postvatten.
Uit het verslag van de jongste monetaire vergadering van de Fed lijkt bovendien dat heel wat leden van het FOMC niet gehaast zijn om de rente verder op te trekken. Goed nieuws voor de aandelenmarkten, maar minder goed voor de dollar die opnieuw terrein moest prijsgeven, onder meer ten opzichte van de Yen die met 0,2% verdapperde tot 107,90.
Op sectorniveau lijken de chipproducenten en -toeleveranciers na de aarzeling van de voorbije dagen opnieuw voluit voor winst te kiezen. De Philadelphia Semiconductor Index steeg alvast met 2,5%. Nog in de technologiehoek was er winst voor Apple (+1,7%). Het bericht in Aziatische media dat de groep de geplande iPhone-productie voor het eerste kwartaal heeft afgebouwd, maakte na de winstwaarschuwing van vorige week duidelijk geen indruk meer.
Voor de start van het kwartaalcijferseizoen is het nog wat te vroeg, maar Constellation Brands (-12,4%) loste al een schot voor de boeg. Als gevolg van de zwakkere vraag naar wijn en sterke drank en door de gestegen kosten verbonden aan de investering in cannabiskweker Canopy Growth verlaagt de groep haar verwachtingen voor het volledige boekjaar 2018/2019. Geen winst van 9,60 tot 9,75 dollar per aandeel, maar slechts 9,20 tot 9,30 dollar. Dat is onder de 9,43 dollar die analisten ook al onder de groepslat hadden gelegd. Over het derde kwartaal presteerde de groep wel in lijn met de verwachtingen.