ma. 14 jan 2019

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.
Na vijf winstdagen hield Wall Street het even voor bekeken. Zowel de Dow Jones (-0,02%) als de S&P500 (+0,01) trappelden ter plaatste, terwijl de Nasdaq 0,2% verloor. Tegen een achtergrond van dalende energieprijzen keken beleggers uit naar het kwartaalcijferseizoen dat maandag weer voor wat extra richting op de aandelenmarkten kan zorgen. Ondertussen is het ook nog steeds wachten op witte rook uit de handelsbesprekingen tussen de VS en China, maar geen nieuws wordt voorlopig als goed nieuws bestempeld.
Binnen de S&P500 voerden de energiewaarden (-0,6%) de zeven dalers aan, onder invloed van de olieprijs, die na negen winstdagen wat terrein moest prijsgeven. Ook nutsaandelen (-0,4%) en grondstoffenwaarden (-0,4%) moesten wat achteruit. Voor winst tekenden onder meer de aandelen uit de gezondheidssector (+0,3%) en de niet-cyclische consumentengoederen (+0,3%).
De financiële aandelen stegen met 0,2% en tellen af naar een nieuwe reeks kwartaalcijfers. Vandaag trekt Citigroup het nieuwe resultatenseizoen op gang en een dag later volgen JP Morgan en Wells Fargo. In de kwartaalrapporten is het ook vooral uitkijken naar de vooruitzichten. Voor de S&P500-leden mikken analisten gemiddeld op een winstgroei van 6,4%. Dat is een pak minder dan de 23,5% voor 2018, met dank aan de belastingvermindering.
GM (+7%) pakte alvast uit met stevige vooruitzichten voor het huidige boekjaar. Ondanks de moeilijke Amerikaanse en Chinese automarkt gaat de groep ervan uit dat de resultaten voor 2018 de analistenverwachtingen zullen overtreffen en ook voor 2019 wordt op een verdere groei gerekend.