wo. 20 mrt 2019

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.
Wall Street startte de dag hoger, maar sloot uiteindelijk nagenoeg onveranderd (-0,01%). Het optimisme over het monetair beleid werd getemperd door berichten over storingen in de onderhandelingen tussen de VS en China over een handelsakkoord. De obligatiemarkt liet bescheiden bewegingen zien en stuurde de 10-jaarsrente 1,5 basispunten hoger tot 2,616%, terwijl de dollar wat terrein verloor ten opzichte van de euro tot 1,1347 dollar.
Binnen de S&P500 lieten de sectorbewegingen een verdeeld beeld zien, met 7 dalers tegenover 3 stijgers en 1 status quo. Nutswaarden (-1,2%) en financials (-0,7%) waren de grootste verliesposten, terwijl de gezondheidssector (+0,8%) de kar probeerde te trekken.
Op aandelenniveau maakte Nvidia (+4%) een goede beurt nadat de groep een samenwerking met Softbank en LG Uplus aankondigde op het vlak van gamingdiensten in Japan en Zuid-Korea.
Ook winst voor autobouwer Ford (+1,5%) die de productie van SUV’s in de VS zal verhogen. Nog in de autosector liet GM weten dat het 2,7 miljard dollar investeert in twee Braziliaanse fabrieken.
Na het luiden van de bel stuurde FedEx voor de tweede keer in drie maanden een winstwaarschuwing uit. Boosdoener blijft het zwakkere economisch klimaat. Ondertussen blijft de groep ook worstelen met de integratie van TNT Express dat in 2016 voor 4,8 miljard dollar werd overgenomen. In het vierde kwartaal daalde de winst naar 797 miljoen dollar of 3,03 dollar per aandeel, onder de verwachte 3,11 dollar. In de nabeurshandel verliezen de aandelen zo’n 5%.
Ondertussen krijgt de beursgang van Lyft meer vaart. Volgens mediaberichten is de vraag naar de stukken veel groter dan het aanbod, waardoor de kans groot is dat de waardering van het bedrijf de kaap van 23 dollar zal overschrijden. De prijsvork werd vastgelegd op 62 tot 68 dollar.
Alphabet (+1,2%), het moederbedrijf boven Google, start dit jaar nog met zijn browser-based video game streaming service. Die dienst laat toe om hoogwaardige computerspelletjes te spelen, zonder dat daarvoor software moet worden geïnstalleerd op de eigen pc. Er is op dit moment nog veel onduidelijkheid over timing en prijszetting. Tot dusver had Google het moeilijk om zijn stempel te drukken op de gaming markt en gaming gerelateerde activiteiten. Zo verkocht het voor 21,5 miljard dollar aan spelletjes voor het Android-platform, maar moest het Apple laten voorgaan dat voor 33 miljard dollar aan spelletjes verkocht. Twitch, en niet YouTube (ook van Google), is het meest populaire platform voor gaming gerelateerde videokanalen.