• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 16 mei 2019

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.

De aandelenmarkten kleurden gisteren aanvankelijk weer eensgezind in het rood door een portie tegenvallende groeicijfers. Na een mager eerste kwartaal lijkt de consument in de VS ook in het tweede kwartaal de broeksriem aan te halen. In tegenstelling tot een verhoopte bescheiden groei in april was er sprake van een bescheiden daling. Daarmee lijkt meteen ook de kans op een renteverlaging door de Fed te stijgen. Het rendement op 2-jaarspapier daalde alvast tot 2,141% of het laagste niveau sinds maart 2018.

De handelskoorts nam in de middaghandel echter wat af na berichten van de Amerikaanse president Trump, die de beslissing over extra tarieven voor de Europese autobouwers met zes maanden uitgesteld heeft. Het resultaat was een herstel op de meeste markten, ook voor de euro die 0,1% hoger ging tot 1,1208 dollar. De futures van de Amerikaanse aandelenindices staan alvast opnieuw in het rood.

De vergelijkbare omzet van Macy’s (-0,4%) steeg met 0,7% terwijl slechts op een toename met 0,3% was gerekend. De groepsomzet daalde tot 5,5 miljard dollar, in lijn met de verwachting. De groep slaagde erin om de omzet uit e-commerce te verhogen en puurde ook extra omzet uit de verkoop van afgeprijsde luxeproducten.

Cisco (+2,5%) kwam met beter dan verwachte cijfers voor het voorbije kwartaal en koppelde daar mooie vooruitzichten voor het huidige kwartaal aan vast. De groep is naar eigen zeggen goed gewapend om een eventuele handelsoorlog tussen de VS en China het hoofd te bieden; Cisco haalt slechts zo’n 3% van zijn omzet uit China. In het voorbije kwartaal steeg de omzet met 4% tot 12,96 miljard dollar en daarop werd 3,04 miljard dollar verdiend. Een jaar eerder was dat 2,69 miljard.

The We Work Company werkt aan de beursgang van We Work, maar vond tussendoor ook nog tijd voor de lancering van een nieuw vastgoedinvesteringsplatform, Ark. Het initiatief is goed voor een investering van 2,9 miljard dollar, waarvan 1 miljard dollar afkomstig van de Canadese investeerder CDPQ.

Eind maart had Berkshire Hathaway (-0,4%) voor 860,6 miljoen aandelen Amazon.com (+1,7%) in portefeuille. Het belang in JP Morgan verhoogde met 19% tot 6,02 miljard dollar. De drie bedrijven zetten vorig jaar een joint-venture op, Haven, die zich wil focussen op het verminderen van de gezondheidsfactuur van werknemers.

Beyond Meat (+16%), de jongste lieveling van Wall Street, maakte een goede beurt nadat Restaurant Brands liet weten dat het drie nieuwe producten in het aanbod van koffieketen Tim Hortons zal opnemen. Daarmee breidt de groep zijn aanwezigheid verder uit. Ook Amazon.com en Whole Foods verkopen Beyond Meat producten en binnenkort komen ze ook in het assortiment van Lidl.

GE (-0,6%) kreeg gisteren even vleugels op mediaberichten dat de groep enkele belangrijke contracten in de wacht sleepte voor de bouw van turbines. Daarmee stak de hoop op een snel herstel van de divisie de kop op, maar de groep temperde het enthousiasme door in de verf te zetten dat het nog zeker drie jaar zal duren alvorens dat verwacht mag worden.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap