• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 24 mei 2019

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.

Het werd een bar dagje op de aandelenbeurzen, terwijl ook de rente zowat overal verder daalde. De appetijt voor risico neemt af en de twijfel over de weerbaarheid van de economie (lees: de bedrijfswinsten) wint terrein. Dat werd overduidelijk in het 1,6% verlies van de Nasdaq, waar technologiespelers de grootste slachtoffers van de handelsoorlog dreigen te worden nadat China de VS beschuldigde van het aanstoken van een “koude technologie-oorlog”.

Ook een zware dag op de oliemarkten, waar gisteren forse verliezen werden opgetekend (de Brent-variant daalde tot minder dan 70 dollar per vat en de WTI-variant tot 60 dollar). Dat is een gevolg van een onverwachte stijging van de Amerikaanse voorraden, wat duidelijk in de verf zet dat er steeds meer vragen worden gesteld over de wereldvraag naar olie.

Best Buy (-4,8%) slaagde er tijdens het voorbije kwartaal in om meer klanten aan te trekken voor zijn op abonnementen gebaseerd onderhoudsmodel en zag ook meer verkopen via de website en app, waardoor zowel omzet als winst boven de verwachtingen uitkwamen. Dat inspireerde de groep echter niet om de jaarverwachtingen te verhogen, want net als enkele andere collega’s waarschuwde Best Buy voor de impact van de handelsoorlog op de verkoopprijzen en bij uitbreiding op de omzet.

Medtronic (+3,2%), producent van medische toestellen, boekte een beter dan verwachte kwartaalwinst van 1,17 miljard dollar. Al betekende dat wel een daling ten opzichte van 1,46 miljard dollar een jaar eerder. De groep profiteerde van een gestegen vraag naar apparatuur voor de behandeling van hernia’s en nierproblemen. Voor het volledige boekjaar mikt de groep op een winst per aandeel van 5,44 tot 5,50 dollar, terwijl analisten slechts op 5,44 dollar rekenen.

L Brands (+13%), eigenaar van onder meer Victoria’s Secret, kon over het voorbije kwartaal beter dan verwachte omzet- en winstcijfers voorleggen en kon daarvoor rekenen op de sterke prestatie van Bath & Body Works. Uit de kwartaalcijfers tankt de groep vertrouwen om de onderkant van de winstverwachtingsvork voor 2019 licht op te trekken van 2,20 à 2,60 dollar per aandeel naar 2,30 à 2,60 dollar.

Minder goed nieuws voor Netapp (-8,1%), aanbieder van data storage en data management toepassingen, die de omzet- en winstverwachtingen voor het voorbije kwartaal niet haalde en waarschuwde dat die ook in het huidige kwartaal onder de lat zullen blijven. De groep verwijst daarvoor naar de aarzelingen bij haar klanten. De aandelen werden prompt op een reeks koersdoelverlagingen getrakteerd.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap