vr. 18 okt 2019

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.
Tesla (+0,8%) kreeg groen licht voor de bouw van personenwagens in China. Dat is een meevaller, want de Amerikaanse autobouwer investeert 2 miljard dollar in de bouw van een fabriek in de buurt van Shanghai. Het is meteen ook de eerste in zijn soort die volledig in handen is van een buitenlands bedrijf. Tesla wil er wekelijks minstens 1.000 Model 3-wagens produceren.
Bij General Motors (-1,3%) zullen de vakbonden het werk niet hervatten, maar wel stemmen over het voorstel dat hoger loon voor fulltime arbeiders en betere voorwaarden voor tijdelijke arbeiders oplevert, maar dat de autobouwer ook toelaat om drie Amerikaanse fabrieken te sluiten. Er staat dus heel wat druk op de vakbonden - en op de politiek - omdat de productie deels naar Mexico verplaatst kan worden. De staking kostte GM naar schatting al 2 miljard dollar.
AT&T (+0,05%) en de activistische aandeelhouder Elliott zitten rond de tafel om over “veranderingen” bij het Amerikaanse media- en telecomconglomeraat te praten. Het kan de grootste prooi ooit worden van Elliott, dat mikt op lagere kosten, managementwijzigingen en veel tragere expansieplannen. Dat moet de koers van het aandeel tegen eind 2021 met minstens 60% kunnen verhogen.
Morgan Stanley meldde een hoger dan verwachte winst, ondersteund door een sterke obligatiehandel en hoger dan verwachte inkomsten uit advies voor fusies en overnames (M&A). Dat is goed, maar voor de rest van 2019 klonk de bank opvallend voorzichtig. Net als de andere grote banken worstelt Morgan Stanley duidelijk ook met de lage rente, de vlakke rentecurve, volatiele markten en vertragende economische groei.