wo. 18 dec 2019

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op hoe de Amerikaanse beursindexen de vorige handelsdag presteerden.
Fedex (-6,8% nabeurs) ging in de nabeurshandel onderuit naar aanleiding van de slechte kwartaalresultaten en dito vooruitzichten. De winstgevendheid van de groep staat onder druk door een combinatie van hevige concurrentie die weegt op de tarieven, het handelsconflict, een late Thanksgiving in de VS (start van de eindejaarsperiode) en het geschil met Amazon. Die laatste is volop bezig met de uitbouw van eigen transportnetwerk en heeft recent zijn contracten met FedEx grotendeels opgezegd.
Volgens Bloomberg is Tesla (-0,6%) van plan om volgend jaar de prijzen van de Model 3-wagens die in China worden gebouwd met 20% of meer te verlagen. Door meer lokale onderdelen te gebruiken zou de groep de invoer van onderdelen verminderen en tarieven vermijden.
Opstekertje voor Netflix (+3,7%); het bedrijf liet weten dat de groei in het buitenland, vooral dan in de regio Asia Pacific, versnelt. Dat is goed nieuws gezien de groeiende concurrentie op de thuismarkt.
Een hele reeks financiële instellingen waaronder BNP Paribas, HSBC, JPMorgan, Credit Suisse, Bank of America, Morgan Stanley en UBS schikken een rechtszaak in de VS door akkoord te gaan met een boete van 250 miljoen dollar. De banken werden beschuldigd van marktmanipulatie in de handel van obligaties uitgegeven door Fannie Mae en Freddie Mac. Volgens verschillende pensioenfondsen en andere institutionele beleggers misbruikten de instellingen hun dominante positie in de periode van 2009 tot 2016.