di. 17 mrt 2020

Door het verschil in zomeruur tussen Europa en Amerika zijn de Amerikaanse beurzen (tot 29 maart) geopend van 14u30 tot 21u. We blikken hier graag even terug op de gebeurtenissen tijdens de vorige handelsdag.
De Amerikaanse farmagroep Pfizer (-7,7%) en haar Duitse collega BioNtech slaan de handen in elkaar om samen een vaccin tegen het coronavirus te ontwikkelen. De samenwerking wordt onmiddellijk gestart en beide bedrijven hebben een intentieverklaring ondertekend voor de distributie van het vaccin buiten China. De financiële voorwaarden en de details met betrekking tot de ontwikkeling, de productie en de mogelijke commercialisering van het vaccin worden in de loop van de komende weken afgerond.
AMC Entertainment Holdings (-19%) sluit tijdelijk zijn bioscopen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Eerder deden collega’s Cineplex en Cineworld Group al hetzelfde. Volgens AMC blijven alle zalen met ingang van vandaag ten minste zes weken gesloten.
Er gaan stemmen op om al het vliegverkeer in de VS voor een bepaalde tijd stop te zetten om zo de pandemie in te dijken. Luchtvaartbedrijven zoeken nieuwe financiering en hopen op staatsteun in deze moeilijke tijden. Delta Airlines bijvoorbeeld is in gesprek om tot 4 miljard dollar in schulden op te halen, zo schrijft persagentschap Bloomberg. De gesprekken met banken zouden geleid worden door JP Morgan, zo schrijft Bloomberg. Zowel Delta Airlines als JP Morgan wilden niet reageren op dit bericht. American Airlines zou met gelijkaardige gesprekken gestart zijn, zo schrijft opnieuw Bloomberg.
Amazon.com (-5,4%) wapent zich voor een toegenomen e-commerce-activiteit als gevolg van het coronavirus en wil 100.000 medewerkers in zijn distributiecentra en als koerier aanwerven.