do. 11 jun 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op de belangrijkste gebeurtenissen van de vorige handelsdag.
Nu het aandeel van Tesla (+8,9%) voor het eerst boven de 1.000 dollar wist af te sluiten, komt het bedrijf nog 14% tekort om Toyota van de troon te stoten als meest waardevolle autobedrijf ter wereld. Ondanks het feit dat Tesla met 103.000 voertuigen het voorbije kwartaal slechts 4% van het totale aantal voertuigen bij Toyota (2,4 miljoen) wist te produceren. Investeerders lijken te geloven dat het beste nog moet komen en waarderen het bedrijf van CEO Elon Musk vandaag op 190 miljard dollar. Dat is meer dan GM, Ford, FiatChrysler, Daimler en Ferrari samen. Musk liet gisteren alvast ook verstaan extra gas te willen geven op de truckactiviteiten, iets waar collega Nikola de voorbije dagen hoge ogen mee gooide op Wall Street.
In navolging van IBM zal ook Amazon.com (+1,8%) een moratorium van een jaar invoeren op het gebruik van gezichtsherkenningssoftware door de politie. Hiermee neemt het bedrijf, tot voor kort een overtuigde verdediger van de technologie, een bocht van 180 graden naar aanleiding van de protesten in de VS. De software werd in 2016 op de markt gebracht door AWS, de cloudafdeling van de groep, onder het merk Rekognition.
De Amerikaanse overheid verbiedt eBay en Amazon.com om nog langer ontsmettingsmiddelen aan te bieden op hun platform, waarvan de werking niet bewezen is. Het Environmental Protection Agency heeft een lijst van zo'n 70 producten gepubliceerd die niet langer verkocht mogen worden.
Starbucks (-4%) mikt voor het huidige kwartaal op een duik van de winst met 2,2 miljard dollar, als gevolg van Covid-19. Op het niveau van de omzet wordt voor het hele jaar op een daling gerekend ten opzichte van een jaar eerder, ook al zijn bijna alle koffiebars opnieuw open. De komende maanden gaan er trouwens 400 Starbucks-zaken permanent dicht en de plannen voor de opening van nieuwe locaties werden gehalveerd tot 300.
Afhankelijk van de goedkeuring van de lokale autoriteiten wil Walt Disney (-1,5%) de themaparken Disnleyland Park en Disney California Adventure vanaf 17 juli met een beperkte activiteit opnieuw openen. De opening van de Disney-hotels in de staat zou een maand later volgen. Vorige maand opende Shanghai Disneyland de deuren, maar van een overrompeling was geen sprake.
De prijs voor een ton staal sloot opnieuw boven de 100 dollar, nadat Vale (-1,8%) zijn Itabira-mijn in Brazilië moest sluiten omwille van coronabesmettingen. Door de zoveelste (tijdelijke) sluiting in het land en de aanhoudend sterke vraag uit China is de prijs van staal sinds begin april met zo'n 25% opgelopen.