wo. 8 jul 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op de belangrijkste gebeurtenissen van de vorige handelsdag.
De Amerikaanse overheid heeft Novavax (31%) 1,6 miljard dollar toegekend voor het testen, op de markt brengen en produceren van een potentieel coronavaccin in de Verenigde Staten, met als doel het leveren van 100 miljoen dosissen tegen januari 2021. De groep ziet daarmee ook de fase III van het onderzoek gesponsord, waarbij vanaf oktober een kandidaat-vaccin op mensen zal worden getest. Eerder kregen Johnson & Johnson, Moderna en AstraZeneca ook al respectievelijk 456 miljoen, 486 miljoen en 1,2 miljard dollar toegestopt.
De Amerikaanse verzekeraar Allstate (-3,1%) neemt voor ongeveer 4 miljard dollar in cash National General Holdings over en verstevigt daarmee zijn autoverzekeringspoot, op een moment waarop het coronavirus het wegverkeer - en bijgevolg ook de schadeclaims - heeft gedecimeerd. De aandeelhouders van National General ontvangen 32 dollar per aandeel in cash en een slotdividend van 2,50 dollar per aandeel. De overnameprijs is goed voor een premie van ongeveer 69%.
Levi Strauss & Co (-4%) waarschuwde dat zijn activiteiten ook in de tweede jaarhelft zullen worden geraakt door het coronavirus, ook al heeft de verkoop zich wat hersteld sinds de winkels opnieuw open zijn. Het bedrijf zal ongeveer 700 banen, of ruwweg 15% van zijn personeelsbestand, schrappen en verwacht daarmee 100 miljoen dollar te besparen.
Ondanks de toename van het aantal coronabesmettingen houdt Walt Disney (-0,7%) vast aan de plannen om zaterdag het themapark Disney World in Florida opnieuw te openen, ondanks het protest van een aantal medewerkers. De amusementsgroep maakt zich echter sterk dat, met een beperkt aantal bezoekers en verhoogde veiligheidsmaatregelen, het park op een verantwoorde manier kan heropenen.