do. 8 okt 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op de belangrijkste gebeurtenissen van de vorige handelsdag.
Gisteren rapporteerde Amerikaanse farmaspeler Eli Lilly (+3,3%) positieve tussentijdse resultaten voor zijn BLAZE-1 studie waarin het een neutraliserende antilichaamcocktail (bamlanivimab + etesevimab) test bij niet-gehospitaliseerde Covid-19-patiënten met milde tot matige symptomen. Het bedrijf heeft ook een aanvraag ingediend bij de Amerikaanse regulator voor het verkrijgen van een ‘emergency use authorization’ voor zijn monotherapie bamlanivimab. Ook voor de combinatie bamlanivimab + etesevimab plant Eli Lilly een aanvraag in te dienen voor gebruik in noodgeval. Recent rapporteerde het Amerikaanse biotechbedrijf Regeneron al positieve resultaten voor zijn neutraliserende antilichaamcocktail.
De luchtvaartsector had de wind in de zeilen na uitspraken van de Amerikaanse president Trump en voorzitster van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi dat, ondanks het uitblijven van een globaal steunpakket, voor bepaalde sectoren wel een hulplijn kan worden voorzien, waaronder de luchtvaartsector. Onder meer United Airlines (+4,3%) genoot van het vooruitzicht.
Tesla (+2,7%) zou gesprekken voeren met BHP rond een nikkelovereenkomst. De fabrikant van elektrische auto’s wil de hoeveelheid nikkel in zijn voertuigbatterijen verhogen en zo de prestaties verbeteren. Met de overeenkomst tracht Tesla toekomstige leveringsproblemen te vermijden.
Dun & Bradstreet (+0,04%) neemt het Europese data- en analysebedrijf Bisnode over, voor 7,2 miljard Zweedse kroon. Bij het afsluiten van de transactie, naar verwachting in 2021, zal Dun & Bradstreet 75% van de prijs in contanten aan Bisnode betalen en 25% in nieuw uitgegeven gewone aandelen van Dun & Bradstreet.
Citi heeft ermee ingestemd om 400 miljoen dollar boete te betalen nadat door de Amerikaanse toezichthouder, de OCC, verschillende problemen met het risicobeheer van het bedrijf werden vastgesteld. In de toekomst moet Citi ook de goedkeuring van de overheid krijgen voor belangrijke overnames. De OCC behoudt zich het recht om wijzigingen in het senior management te eisen als het bedrijf niet snel zijn tekortkomingen aanpakt.