vr. 13 nov 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op de belangrijkste gebeurtenissen van de vorige handelsdag.
Het management van Cisco (+7,6% nabeurs%) klonk voor het eerst opnieuw wat optimistischer, na enkele teleurstellende kwartalen. Nu bedrijven en vooral ook overheden de draad terug oppikken en investeren in hun datanetwerken, ziet het bedrijf zijn omzet het komende kwartaal stabiliseren. Zoals verwacht blonken de softwaretoepassingen (web conferencing, netwerkbeveiliging, …) het voorbije kwartaal uit. In tijden van Covid-19 moeten bedrijven hun organisatie immers heruitvinden. Om zijn software-ambities kracht bij te zetten benoemt Cisco Scott Herren van Autodesk tot CFO.
Bij Intel (-3%) gaat het voorlopig van kwaad naar erger; opnieuw zou de nieuwe generatie serverchips ('Ice Lake') vertraging oplopen door productieproblemen in de eigen fabrieken van het bedrijf. Hierdoor komt deze markt wijd open te liggen voor de concurrentie om aandeel in te pikken. Bedrijven zoals AMD en Nvidia concentreren zich doorgaans enkel op het ontwerp van chips en besteden de productie uit aan derde partijen. Ondertussen worden ook de eerste testresultaten van de nieuwe Apple M1-chips (voor MacBook) gepubliceerd; de uitstekende scores (voor rekenkracht en verbruik) illustreren dat Intel ook zijn stevige grip op de markt voor laptop wel eens zou kunnen kwijtspelen.
Palantir Technologies (-8,6%) klopte het voorbije kwartaal de verwachtingen en trok meteen ook de verwachtingen voor het volledige boekjaar 2020 op van 1,05 miljard à 1,06 miljard dollar tot ongeveer 1,07 miljard. Het operationele resultaat moet tussen 130 en 136 miljoen dollar uitkomen. In het voorbije kwartaal ging de omzet 52% hoger tot 289,4 miljoen dollar, terwijl op 279,4 miljoen was gerekend. Het verlies dikte aan van 139,9 tot 853,3 miljoen.
Snelgroeiende streamingdiensten en een gedeeltelijk herstel bij de themaparken van Walt Disney (+3,3% nabeurs) gaven investeerders verse hoop dat het entertainmentbedrijf door het ergste van de coronaviruspandemie is geraakt. De totale omzet daalde met 23% tot 14,71 miljard dollar, boven de gemiddelde schatting van de analisten van ongeveer 14,2 miljard. Disney's aangepaste verlies per aandeel, exclusief eenmalige posten, van 20 cent, versloeg ook de verwachtingen van een verlies van 70 cent per aandeel.