vr. 4 dec 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste nieuws van de vorige handelsdag.
Kroger (-4,4%) verhoogde zijn verwachtingen voor de groei van de vergelijkbare omzet in 2020, met dank aan de heropleving in covid-19 gevallen die klanten ertoe heeft aangezet om voorraden aan te leggen. Kroger verwacht dat de vergelijkbare verkoop, exclusief brandstof, rond 14% zal stijgen, vergeleken met zijn eerdere voorspelling van een groei van meer dan 13%. Analisten verwachtten gemiddeld een stijging van 13,08%. De omzet, exclusief brandstof, in de winkels die meer dan een jaar geopend zijn, is in het derde kwartaal met 10,9% gestegen, terwijl 10,21% was verwacht.
3M (-0,01%) schrapt wereldwijd ongeveer 2.900 banen en zet een rem op investeringen in langzamer groeiende markten. De inspanningen moeten het kostenplaatje van de groep zo’n 350 miljoen dollar lichter maken. Voor het zover is, zal wel nog zo’n 300 miljoen dollar aan éénmalige kosten moeten worden opgehoest, waarvan 120 tot 150 miljoen in het vierde kwartaal. 3M zei dat de herstructureringsmaatregelen het mogelijk zouden maken om te profiteren van de wereldwijde markttrends op het gebied van e-commerce, gezondheidszorg, elektrificatie van auto's en woningverbetering.
Luminar deed gisteren zijn intrede op de beursvloer met een koerswinst van bijna 30%. Het bedrijf produceert lidar-sensoren en sprong via Gores Metropoulos, net als enkele sectorgenoten, op de SPAC-kar voor een beursnotering. Velodyne Lidar zette zo in september al de stap naar de beurs en Aeva kondigde vorige maand gelijkaardige plannen aan.
De Amerikaanse bioscoopaandelen AMC Entertainment (-16%) en Cinemark (-22%) kregen gisteren een stevige tik, na het bericht dat AT&T’s Warner Bros alle films die voor 2021 gepland zijn op dezelfde dag in de bioscoopzalen zal lanceren als op zijn HBO Max streaming platform. Hiermee hoopt AT&T dat HBO Max de concurrentie aan kan gaan met Netflix en Disney+.
Google zou dicht staan bij eenvoorwaardelijke goedkeuring van de EU voor de overname van Fitbit. Volgens ingewijden zou de deal volgende week al goedgekeurd kunnen worden. Het dochterbedrijf van Alphabet (-0,2%) maakte in november 2019 reeds zijn intenties kenbaar voor de overname van de producent van activiteitstrackers voor 2,1 miljard USD. Google moest de voorbije maanden enkele toegevingen doen om de zorgen van de EU omtrent mededingingsproblemen van de baan te krijgen.
De administratie van president Trump heeft een klacht ingediend tegen Facebook (-2%) wegens discriminatie tegen Amerikaanse werknemers. Volgens de klacht heeft Facebook geweigerd om Amerikaanse werknemers in overweging te nemen voor het invullen van 2600 jobs. In de plaats daarvan zou Facebook buitenlandse werknemers hebben aangenomen en hen geholpen hebben om een permanent visum te krijgen. Facebook betwist de aantijgingen.