• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 9 dec 2020

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste nieuws van de vorige handelsdag.

Apple (+0,5%) zal voortaan vermelden welke persoonlijke gegevens gebruikt worden door apps in de AppStore. Hiermee komt de technologiereus tegemoet aan de vraag van verschillende toezichthouders die de consument willen beschermen. Intussen lanceert Apple ook zijn AirPods Max voor niet minder dan 549 dollar. De draadloze hoofdtelefoon is daarmee duurder dan sommige telefoontoestellen.

Wells Fargo (-1,4%) geeft zijn financiële rapportering een grondige opknapbeurt, om beleggers een beter inzicht te bieden in de performantie van het bedrijf. De CEO bereidt investeerders ook voor op nieuwe herstructureringskosten die in het vierde kwartaal geboekt zullen worden en in lijn kunnen liggen met de 718 miljoen dollar van vorig jaar.

Johnson & Johnson (1,7%) zal in januari al vergevorderde resultaten publiceren voor zijn vaccin tegen Covid-19. Dat is vroeger dan verwacht. Vorige maand gaf het bedrijf nog aan dat het hoopte tegen februari alle gegevens te hebben om in de VS een vergunning aan te vragen. Het kandidaat-vaccin van J&J is een enkelvoudig dosisvaccin, terwijl de vaccins van Moderna en Pfizer en een ander vaccin in ontwikkeling door AstraZeneca twee dosissen vereisen.

De Amerikaanse regelgever FDA heeft geen veiligheids- en/of werkzaamheidbemerkingen bij het vaccin van Pfizer (+3,2%), waardoor de weg verder wordt vrijgemaakt richting goedkeuring voor “emergency use”, lees: de uitrol van het vaccin in de VS.

De aandelen van Tesla (+1,3%) stegen dit jaar al met zo’n 700% en dat inspireerde de producent van elektrische wagens om een nieuwe kapitaalronde te lanceren, de tweede in drie maanden tijd. Tesla wil opnieuw zo’n 5 miljard dollar bijtanken, centen die nodig zijn voor de ontwikkeling van nieuwe voertuigen en de bouw van nieuwe fabrieken om die te assembleren. Daarnaast investeert het bedrijf ook in batterijen. In september haalde Tesla ook al 5 miljard dollar op om de toekomstige schuldlast te verlichten.

DoorDash verkocht zijn aandelen bij de beursgang uiteindelijk aan 102 dollar per stuk, een pak boven de initiële prijsvork van 75 à 85 dollar en zelfs boven de uiteindelijke prijsvork van 90 à 95 dollar. Benieuwd naar de openingskoers vandaag. De groep tankte finaal 3,37 miljard dollar bij voor een waardering van 38 miljard dollar. Doordash draaide in het derde kwartaal een omzet van 879 miljoen dollar en slikte daar een verlies van 43 miljoen op.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap