ma. 21 dec 2020

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste nieuws van de vorige handelsdag.
Na een hectische dag vertoefde Tesla (+6%) opnieuw op recordhoogte. Het bedrijf wordt vandaag het meest waardevolle ooit dat is toegelaten tot de belangrijkste benchmark van Wall Street, en is goed voor meer dan 1% van de index. De aandelen zijn sinds medio november, toen het debuut in de S&P500 werd aangekondigd, met zo'n 70% gestegen en gingen sinds de jaarstart al 700% hoger.
De kwartaalwinst van FedEx (-5,7%) verdubbelde bijna, dankzij tariefstijgingen en fors gestegen activiteit door Covid-19. De nettowinst klom van 660 miljoen dollar naar 1,3 miljard dollar en de omzet groeide met 19% tot 20,6 miljard dollar. Daarmee presteerde FedEx beter dan verwacht, maar door de onzekere omstandigheden waagde het zich niet aan vooruitzichten.
Vrijdagavond, na het sluiten van de Amerikaanse beurs, steeg het aandeel Nike in de nabeurshandel zo'n 5% naar aanleiding van sterke kwartaalresultaten. De kwartaalomzet kwam immers voor het eerst boven 11 miljard dollar uit. De uitstekend uitgebouwde onlineverkoopinfrastructuur was, in combinatie met een sterke Chinese vraag, verantwoordelijk voor deze recordresultaten. De onlineverkopen stegen voor het derde kwartaal op rij met ongeveer 80%. Het bedrijf verwacht dat de consument zijn gewoonten in tijden van corona definitief heeft aangepast en blijft dan ook volop inzetten op e-commerce.