• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 12 mrt 2021

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws van de vorige handelsdag.

AMC Entertainment verwelkomt meer bezoekers

  • AMC Entertainment (aandeel +4,3%) draaide in het vierde kwartaal 162,5 miljoen dollar omzet, nadat de eerste bezoekers terugkeerden naar de bioscoop. De groep klopt de verwachtingen met verve, aangezien analisten slechts op 142,2 miljoen dollar hadden gerekend. De CEO was optimistisch over het vermogen van de groep om de coronapandemie achter zich te laten. Hij verwacht dat de bioscoopzalen in New York City zullen opengaan en dat de complexen in Los Angeles ook weer de deuren zullen mogen openen. Vrijdag waren ongeveer 527 van de 589 binnenlandse bioscopen operationeel.

Roblox maakt geslaagd beursdebuut

  • Het aandeel van videogamingplatform Roblox trok nog eens 6% hoger, na zijn bijzonder geslaagde debuut via een ‘direct listing’ op de New York Stock Exchange. Op die eerste handelsdag werd het aandeel 54,4% meer waard, waardoor de marktwaarde op 45,2 miljard dollar afklokte. De groep zag de omzet in 2020 fors stijgen, omdat honderden miljoenen kinderen thuis vastzaten door de lockdowns, en dus maar spelletjes van Roblox begonnen te spelen.

Apple schroeft productie op

  • Apple (aandeel +1,6%) profiteerde van een bericht dat het is gestart met de assemblage van de iPhone 12 in India. De productie wordt dus opgeschroefd in 's werelds tweede grootste smartphonemarkt en dat doet beleggers watertanden. De productie komt trouwens voor een deel over van China, waar Apple niet langer erg welkom is omwille van de handelsoorlog tussen Washington en Peking. Ook de assemblage van de iPad zou naar India kunnen verhuizen.

Intel verkoopt Memory-eenheid aan SK Hynix

  • Het Zuid-Koreaanse bedrijf SK Hynix krijgt van de Amerikaanse toezichthouder goedkeuring voor de overname van de Memory-eenheid van Intel (aandeel +1,7%). De acquisitie, aangekondigd in oktober, is goed voor 9 miljard dollar. Het bedrijf wacht nog steeds op de goedkeuring van onder andere China en het Verenigde Koninkrijk.

Netflix roept delen van wachtwoorden halt toe

  • Netflix test een nieuwe functie om het delen van wachtwoorden stop te zetten, omdat sommige kijkers het account van iemand anders ongeoorloofd proberen te gebruiken. Netflix bevestigde de nieuwe functie die op dit moment beperkt wordt uitgerold. "Deze test is bedoeld om ervoor te zorgen dat mensen die Netflix-accounts gebruiken hiertoe ook effectief gemachtigd zijn".

Cloudera ziet toekomst somber in

  • Het aandeel van big data-analysebedrijf Cloudera ging 12,5% lager, omwille van sombere vooruitzichten, meteen goed voor zijn slechtste beursdag in meer dan zes maanden. De groep mikt voor het eerste kwartaal op een omzet van 216 à 218 miljoen dollar, terwijl analisten op 226,8 miljoen dollar hoopten. Ook de winstverwachting stelde teleur: geen 0,1 dollar maar wel 0,07 à 0,09 dollar, terwijl ook de winst- en omzetverwachtingen voor het volledige boekjaar 2020 onder de lat uitkwamen.

Bentley Systems neemt Seequent over

  • Bentley Systems (+0,1%), een producent van software voor infrastructuurontwikkeling (niet te verwarren met de autobouwer), neemt de niet-beursgenoteerde geologische en geofysische softwareontwikkelaar Seequent over voor 900 miljoen dollar cash en 105 miljoen dollar in aandelen van private-equitygroep Accel-KKR. Op die manier komt software voor het ontwerpen en bouwen van wegen, bruggen, gebouwen en campussen samen met software voor de aanleg van wegen en spoortunnels, grondwaterdetectie, geothermische exploratie en ondergrondse opslag van gebruikte nucleaire brandstof. De deal moet de jaarlijkse bedrijfskasstroom met 10% doen toenemen.

General Motors gaat samenwerken met SolidEnergy Solutions

  • General Motors gaat een partnership met SolidEnergy Solutions aan, een start-up die onderzoek doet naar batterijen die lithiummetaal gebruiken in plaats van conventioneel grafiet. Dat moet leiden tot een groter rijbereik van elektrische voertuigen, in een kleinere verpakking, met besparing van een pak gewicht. GM zelf wil dat zijn Ultium-batterijpakketten tegen het midden van het decennium tot 60% minder gaan kosten dan de huidige pakketten, met dubbel zoveel energiedensiteit. GM investeert 27 miljard dollar in elektrische en zelfrijdende voertuigen en is van plan om tegen eind 2025 wereldwijd 30 elektrische wagens te lanceren.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap