• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 17 jun 2021

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws van de vorige handelsdag.

Positieve vooruitzichten bij Signature Bank

  • Signature Bank (koers aandeel: +6,7%) heeft gisteren op een conferentie een zeer bullish bericht gegeven. De bank zei dat de groei van de deposito's in het tweede kwartaal een nieuw record zou kunnen bereiken, na een recordgroei van 10,66 miljard dollar in het eerste kwartaal. Bovendien zou de groei van zowel leningen als effecten in het kwartaal meer dan 3 miljard dollar kunnen bedragen, terwijl eerder nog werd gemikt op 2 miljard. Ook meldden zij dat de depositokosten dalen en dat zij weer een nieuw team hebben aangenomen in Los Angeles.

GM zal batterijen en waterstof brandstofcelsystemen leveren aan Wabtec

  • General Motors (koers aandeel: +1,5%) heeft zijn uitgaven voor elektrische en autonome voertuigen opgevoerd, de plannen voor twee Amerikaanse batterijfabrieken vooruitgeschoven en een sterker dan verwachte tweede kwartaalwinst voorspeld. De Amerikaanse autobouwer zal tot 2025 zo’n 35 miljard besteden aan EV's, een stijging van 75% ten opzichte van maart 2020. De ambitie voor de lancering van 30 nieuwe EV’s tegen 2025 werd opgetrokken. General Motors zal bovendien ook batterijen en waterstof brandstofcelsystemen leveren voor locomotieven van spoorwegleverancier Wabtec Corp. Die ontwikkelt locomotieven aangedreven door elektrische batterijen en waterstof brandstofcellen om de uitstoot van de spoorwegindustrie te elimineren. Het bedrijf heeft al een eerste model van een elektrische testlocomotief en is van plan een tweede generatie te bouwen, waarvan de leveringen in 2023 beginnen.

Amerikaanse justitie verzet zich tegen overname Willis Towers Watson door AON

  • Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een rechtszaak aangespannen om de overname van Willis Towers Watson (koers aandeel: -7%) door AON (koers aandeel: -3%) ter waarde van 30 miljard dollar tegen te houden, omdat dit de concurrentie zou beperken en tot hogere prijzen zou kunnen leiden. De klacht vermeldt vijf gebieden van bezorgdheid, waaronder het identificeren van geschikte plannen voor gezondheidsvoordelen voor grote klanten en plannen voor eigendoms-, ongevallen-, en financiële risico's voor grote klanten. In een gezamenlijke verklaring geven Aon en Willis aan het niet eens te zijn met de actie van het ministerie van Justitie, "die een gebrek aan begrip weerspiegelt van onze activiteiten, de klanten die we bedienen en de markten waarin we actief zijn".

Microsoft benoemt CEO Nadella tot nieuwe voorzitter

  • Microsoft (koers aandeel: -0,4%) heeft woensdag Chief Executive Officer Satya Nadella benoemd tot zijn nieuwe voorzitter, in plaats van John Thompson. Nadella, die in 2014 als CEO het stokje overnam van Steve Ballmer, heeft een belangrijke rol gespeeld bij de schaalvergroting van het bedrijf, onder meer door miljardenaankopen zoals LinkedIn, Nuance Communications en ZeniMax. Het bedrijf zei dat Thompson, die in 2014 het voorzitterschap overnam van Bill Gates, voortaan zal fungeren als onafhankelijk bestuurder. Samen met de voorzitterswissel kondigde het bedrijf ook een kwartaaldividend van 56 cent per aandeel aan, betaalbaar op 9 september.

Confluent wil 759 miljoen dollar ophalen via beursgang in VS

  • Event streaming platform Confluent wil 759 miljoen dollar ophalen via een beursgang in de VS. Bij de operatie wordt op een waardering van ongeveer 8,3 miljard dollar gemikt. Bij de meest recente kapitaalronde was dat 4,5 miljard. Terwijl de omzet steeg van 150 miljoen dollar in 2019 naar 237 miljoen dollar in 2020, dikte ook het nettoverlies aan.

Alcoa kondigt verandering in productie aluminiumoxide aan

  • Alcoa (koers aandeel: -2,5%) heeft donderdag plannen ontvouwd voor een "stapsgewijze verandering" in de productie van aluminiumoxide, waardoor het 70% van de emissies van het koolstofintensieve proces zou kunnen terugdringen door hernieuwbare energie te gebruiken. De Australische regering heeft subsidies verstrekt om het aluminiumoxideraffinageproces, waarmee aluminium wordt gemaakt en dat verantwoordelijk is voor ongeveer 24% van de directe productie-emissies van het land, oftewel meer dan 14 miljoen ton kooldioxide in 2019, koolstofvrij te maken, zo blijkt uit gegevens van overheidsinstanties.

Tesla kent in mei verdubbeling van verkoop in China

  • Tesla's (koers aandeel: +0,9%) verkoop in China veerde in mei weer op doordat de verkoop van het in China geproduceerde model Y meer dan verdubbelde. De inschrijvingen van de sportieve SUV, die sinds januari wordt geleverd, stegen van 5.520 in april tot 12.785 in mei. Ook voor het goedkopere Model 3 sedan stegen de inschrijvingen. Dit volgde op een zeer zwakke maand april omdat de productielijnen in de fabriek in Shanghai twee weken werden stilgelegd voor onderhoud.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap