• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 2 jul 2021

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws van de vorige handelsdag.

Walgreens verhoogt winstprognose

  • Walgreens Boots Alliance (koers aandeel: -7,4%) heeft zijn prognose voor de aangepaste winstgroei in 2021 verhoogd, gestimuleerd door een sterke verkoop van geneesmiddelen en toedieningen van coronavaccins. Beleggers vrezen echter dat de impact van die laatste zal afnemen. Walgreens heeft naar eigen zeggen tot nu toe meer dan 25 miljoen vaccinaties toegediend van de 326,5 miljoen injecties die op 30 juni in de VS waren gegeven. De omzet in de apotheken in de VS steeg in het derde kwartaal met 6,4%. Het nettoresultaat bedroeg 1,2 miljard dollar tegenover een nettoverlies van 1,71 miljard een jaar eerder. Walgreens verhoogde zijn prognose voor de groei van de aangepaste winst per aandeel in 2021 van “mid-to-high single digit” naar ongeveer 10%.

MKS Instruments neemt Atotech over

  • MKS Instruments (koers aandeel: -4%), een fabrikant van halfgeleiderapparatuur, neemt speciaalchemiegroep Atotech (koers -1,7%) over voor zo’n 5,1 miljard dollar. MKS betaalt 16,20 dollar in cash en 0,0552 gewone aandelen voor elk aandeel Atotech, goed voor een waarde van zo'n 26 dollar per aandeel. Dat vertegenwoordigt een premie van ca. 10% ten opzichte van de slotkoers van Atotech op 10 juni. Atotech maakte pas in februari zijn debuut op de Amerikaanse beurs. Het bedrijf maakt chemicaliën en apparatuur voor printplaten en halfgeleiders die worden gebruikt in smartphones, apparaten en zware machines.

Bowlero trekt naar de beurs

  • Bowlero, eigenaar en uitbater van bowlingcentra, komt naar de beurs via een SPAC-deal met Isos Acquisition waarbij het gecombineerde bedrijf op ongeveer 2,6 miljard dollar wordt gewaardeerd. Bowlero, dat eigenaar is van de Professional Bowlers Association (PBA), baat zo'n 300 bowlingcentra in Noord-Amerika uit, bijna acht keer meer dan zijn naaste rivaal. De omzet van de centra hebben volgens Bowlero het niveau van vóór de coronapandemie al overschreden, ondanks de aanhoudende capaciteitsbeperkingen. Het bedrijf mikt voor voor het kalenderjaar 2022 op een omzet van zo'n 859 miljoen dollar.

Nasdaq verwelkomt Turks e-commerceplatform Hepsiburada

  • De Amerikaanse technologiebeurs Nasdaq kreeg er gisteren een nieuwkomer bij. Het Turkse e-commerceplatform Hepsiburada maakte aan 12 dollar per aandeel zijn opwachting, goed voor een waardering van meer dan 3 miljard dollar. Er werden 56,7 miljoen American Depositary Shares (ADS) aangeboden binnen een prijsvork van 11 tot 13 dollar. Bestaande beleggers verkochten iets meer dan 15 miljoen aandelen als onderdeel van het aanbod. In 2020 had Hepsiburada 9 miljoen actieve klanten.

Nexters Global verhoogt jaarprognoses

  • Videogame-ontwikkelaar Nexters Global, die dit jaar via een SPAC naar Nasdaq trekt, gaat ervan uit dat zijn omzet in het eerste kwartaal met 48% is gestegen waardoor het de verwachtingen voor het boekjaar kon optrekken. De ontwikkelaar achter de populaire games Hero Wars en Throne Rush werd in 2010 in Rusland opgericht, maar heeft zijn hoofdkantoor in Cyprus. De SPAC-transactie gaf Nexters een ondernemingswaarde van 1,9 miljard dollar.

Robinhood ziet aantal gebruikers groeien

  • Robinhood Markets effent de weg voor zijn langverwachte beursgang door een snelle groei van het aantal gebruikers te onthullen. Het bedrijf, mikt op een IPO-waardering van meer dan 40 miljard dollar. Robinhood rapporteerde een nettoverlies van 1,4 miljard dollar over de eerste drie maanden van het jaar op een 309% hogere omzet. Het eerste kwartaal was de periode waarin de "meme stock mania" de groep ertoe verplichtte om via een converteerbare obligatielening 3,5 miljard dollar extra buffer aan te leggen. Ondertussen kijkt Robinhood ook tegen heel wat argwaan van regelgevers aan.

Qualcomm lanceert nieuwe chip

  • De nieuwe CEO van Qualcomm (koers aandeel: -1,5%) denkt dat zijn bedrijf tegen volgend jaar de chip zal kunnen aanbieden voor laptopfabrikanten die zich afvragen hoe ze kunnen concurreren met Apple. Apple introduceerde vorig jaar laptops met een speciaal ontworpen chip voor de centrale processor die een langere batterijlevensduur biedt. Intel en Advanced Micro Devices hebben vandaag geen chips die zo energie-efficiënt zijn als die van Apple. In zijn eerste interview sinds hij de topfunctie bekleedt, zei Cristiano Amon ook dat het bedrijf ondanks politieke spanningen rekent op omzetgroei uit China om zijn kernactiviteit, de chip voor smartphones, aan te jagen.

Richard Branson trekt vroeger dan Amazon-CEO Jeff Bezos de ruimte in

  • Richard Branson zal op 11 juli naar de ruimte reizen tijdens de testvlucht van Virgin Galactic Holdings (koers aandeel: +27% nabeurs). Een succesvolle vlucht van Branson aan boord van Virgin's VSS Unity zou een belangrijke mijlpaal betekenen om een nieuw tijdperk van private commerciële ruimtevaart in te luiden. Het zou ook betekenen dat Branson vóór Jeff Bezos buiten de dampkring van de aarde zou reizen, de oprichter van de rivaliserende ruimtetoeristische onderneming Blue Origin, die op 20 juli naar de ruimte vliegt.

Coronavaccin Johnson & Johnson neutraliseert deltavariant

  • Johnson & Johnson (koers aandeel: +0,7%) zei dat zijn coronavaccin, dat uit slechts één prik bestaat, de snelverspreidende deltavariant neutraliseert en duurzame bescherming biedt tegen infectie op grotere schaal. De injectie neutraliseerde de deltavariant binnen 29 dagen na een eerste dosis, en de bescherming verbeterde na verloop van tijd, aldus het bedrijf.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap