• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 22 sep 2021

15:00

Terugblik op Wall Street

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Net voor de beurs in de VS de deuren opent, blikken we even terug op het belangrijkste bedrijfsnieuws van de vorige handelsdag.

Uber verwacht sneller winstgevend te worden

  • Taxi-app Uber Technologies (koers aandeel: +12%) heeft van Covid-19 minder last dan verwacht en zal daardoor sneller dan verwacht winstgevend worden. Omdat Uber in juli en augustus al break-even draaide, wordt voor het lopende kwartaal gemikt op een aangepaste EBITDA van -25 à 25 miljoen dollar, terwijl eerder zo’n 100 miljoen dollar verlies verwacht werd. In het vierde kwartaal moet dat cijfer richting 0 à 100 miljoen dollar evolueren. Qua omzet zit het ook snor, want dit kwartaal zouden de bruto-inkomsten tussen 22,8 en 23,2 miljard dollar moeten uitkomen, tegenover een eerdere prognose van 22 à 24 miljard dollar.

VS start antitrustonderzoek naar partnership American Airlines en JetBlue Airways 

  • De aandelen van American Airlines Group (koers aandeel: -2,8%) en JetBlue Airways (koers aandeel: -4,8%) gingen gisteren lager, nadat uit documenten van een federale rechtbank in Boston bleek dat de Verenigde Staten en verschillende Amerikaanse staten dinsdag een antitrustzaak tegen de bedrijven hebben aangespannen die een partnership willen sluiten.

Adobe boekt meer omzet en winst dan vorig jaar

  • Adobe Systems (koers aandeel: -4% nabeurs) zag de winst in het derde kwartaal hoger uitkomen dan in dezelfde periode vorig jaar. De opgeschoonde winst bedroeg 1,50 miljard dollar of 3,11 dollar per aandeel, terwijl analisten mikten op 3,01 dollar per aandeel. De omzet steeg met 33,6% op jaarbasis tot 3,94 miljard dollar, tegenover 2,95 miljard vorig jaar.

FedEx verlaagt prognose voor boekjaar 2021

  • Het Amerikaanse koerierbedrijf FedEx (koers aandeel: -4,6% nabeurs) rapporteerde een daling van de kwartaalwinst met 7% en verlaagde zijn prognose voor 2021, door tekorten op de arbeidsmarkt, vertraagde pakketten en hogere kosten in de aanloop naar het belangrijke hoogseizoen in de eindejaarsperiode. De omzet steeg met 14% tot 22 miljard dollar, maar de winst daalde van 4,87 naar 4,37 dollar. Voor 2021 wordt niet langer gemikt op 20,50 à 21,50 dollar winst per aandeel, maar wel op 19,75 à 21 dollar per aandeel.

Freshworks haalt ruim 1 miljard dollar op bij beursgang

  • Freshworks, dat bedrijfssoftware maakt en een concurrent van Salesforce is, heeft bij zijn beursgang 1,03 miljard dollar opgehaald, met 28,5 miljoen aandelen aan een prijs van 36 dollar per aandeel. Het bedrijf had eerder verwacht 969 miljoen dollar op te halen aan een verhoogde prijsvork van 32 tot 34 dollar per aandeel. De groep is nu 10,13 miljard dollar waard.

Facebook publiceert nieuwe statistieken

  • Sinds de Amerikaanse verkiezingen van 2016 spendeerde Facebook (koers aandeel: +0,5%) meer dan 13 miljard dollar aan veiligheids- en beveiligingsinspanningen. Het stelt nu 40.000 werknemers tewerk, inclusief externe aannemers die zich richten op contentmoderatie. Deze nieuwe statistieken staan te lezen in een blogpost, nadat de Wall Street Journal vorige week schreef dat Facebook ondanks forse investeringen worstelt om een groot aantal ernstige kwesties te bestrijden, waaronder foutieve informatie over Covid-19 en illegale mensenhandel.

Amazon moet belastingen betalen in VK

  • De Britse premier Boris Johnson heeft Jeff Bezos laten weten dat Amazon.com (koers aandeel: -0,4%) zijn deel van de belastingen in Groot-Brittannië moet betalen. Amazon is het doelwit van landen die het internationale systeem van vennootschapsbelasting willen herzien. Met een kaderovereenkomst willen de ministers van Financiën van de Groep van Zeven ervoor te zorgen dat wereldwijde bedrijven belastingen betalen op basis van de plaats waar ze actief zijn.

McDonald's wil duurzaam speelgoed in Happy Meals

  • McDonald’s (koers aandeel: +0,6%) wil dat het speelgoed in zijn Happy Meals tegen 2025 van duurzamere materialen wordt gemaakt. De fastfoodketen schuift daarbij op van speelgoed gemaakt uit kunststoffen op basis van fossiele brandstoffen naar plantaardige materialen. Het nieuwe speelgoed zal vanaf januari in de VS verschijnen.
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap