• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 21 apr 2022

13:44

Tesla-motor draait soepel op hogere prijzen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

De resultaten van Tesla overtroffen de verwachtingen doordat hogere prijzen de EV-bouwer hielpen om zich te beschermen tegen chaos in de toeleveringsketen en stijgende kosten. Tesla is sinds de uitbraak van de pandemie een buitenbeentje geweest, met recordleveringen en -winsten in verschillende kwartalen terwijl sectorgenoten worstelden met wereldwijde problemen in de toeleveringsketen die de productie stillegden. De puike resultaten zijn alvast ook een financiële meevaller voor CEO Elon Musk, ziet financieel-econoom Tom Simonts.

Meer wagens

Begin deze maand pakte Tesla al uit met leverings-en productiecijfers over het voorbije kwartaal waarbij de groep de sleutels afleverde van 310.048 voertuigen, een lichte stijging ten opzichte van het vorige kwartaal, en een stijging van 68% ten opzichte van een jaar eerder.

Er werden 295.324 Model 3 sedans en Model Y sport utility vehicles verkocht, terwijl het 14.724 Model S luxe sedans en Model X premium SUV's afleverde. In een toelichting bij de volledige kwartaalcijfers zei CEO Elon Musk dat hij een redelijke kans ziet om dit jaar een groei van 60% in de leveringen van voertuigen te realiseren en dat het bedrijf erop blijft vertrouwen dat het de komende jaren een jaarlijkse groei van 50% in de leveringen zal zien. “Onze eigen fabrieken draaien al enkele kwartalen onder hun capaciteit omdat de toeleveringsketen de belangrijkste beperkende factor werd, wat waarschijnlijk zal aanhouden in de rest van 2022," zei Tesla in een verklaring.

Tesla lijkt echter wel niet helemaal immuun meer voor de spanningen in de toeleveringsketen: de groep produceerde 305.407 voertuigen van januari tot maart, tegenover 305.840 in het voorgaande kwartaal.  Een recente piek in COVID-19-gevallen in China dwong Tesla om tijdelijk de productie op te schorten in de fabriek in Shanghai nadat de stad op slot ging om bewoners te testen voor de ziekte. Ondertussen is de productie met de handrem op hervat.

Tesla is in maart overigens begonnen met de levering van voertuigen die in zijn fabriek in Duitsland zijn gemaakt en recent werd ook de nieuwe fabriek in Texas met veel luister opgestart.  

Hogere prijzen

Tesla verhoogde zijn prijzen in China, de Verenigde Staten en andere landen, nadat Musk in maart zei dat de Amerikaanse elektrische autofabrikant te maken had met aanzienlijke stijgende grondstof- en logistieke kosten te midden van de crisis in Oekraïne. De prijsverhogingen zijn bedoeld om de hogere kosten voor de komende zes tot twaalf maanden te dekken, waardoor Tesla naar eigen zeggen wordt beschermd op bestellingen voor auto's die het mogelijk in een jaar niet kan leveren.

Meer omzet

De omzet van Tesla steeg in het voorbije kwartaal met 81% tot 18,3 miljard dollar, terwijl op 17,8 miljard dollar was gerekend. Die groei is volgens Tesla het resultaat van een groei in het aantal geleverde voertuigen, een toename van de gemiddelde verkoopprijs en de groei in andere activiteiten van de groep. Inkomsten uit de verkoop van de regelgeving kredieten aan andere autofabrikanten sprongen 31% tot 679 miljoen in het eerste kwartaal.

De autodivisie blijft vanzelfsprekend de belangrijkste poot van de groep en leverde een omzetbijdrage van 16,86 miljard dollar, hetzij een toename met 87%. De brutomarge van deze activiteiten bereikte met 32,9% een nieuw record. Op groepsniveau zette de groep een aangepaste bedrijfskasstroom neer van 5 miljard dollar, goed voor een marge van 26,8%. Netto verdiende Tesla 3,22 dollar per aandeel en ging daarmee vlot over de lat die analisten op 2,26 dollar hadden gelegd.

Bonussen voor Elon

De sterke resultaten spiegelen ook af op het loonbriefje van Elon Musk. Die krijgt weliswaar geen salaris uitbetaald voor de geleverde diensten aan Tesla, maar via een lucratief bonusschema dat gelinkt is aan de financiële prestaties en de marktwaarde van het bedrijf passeert hij wel flink langs de kassa. Met een goed gevulde bankrekening richtte de rijkste man ter wereld alvast zijn pijlen op Twitter, iets waarover trouwens niets werd gezegd bij de voorstelling van de resultaten.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap