• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 30 jan 2020

10:52

Tesla presteert boven de verwachtingen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Tesla rapporteerde gisteren nabeurs over het vierde kwartaal een omzet van 7,38 miljard dollar. Dat is beter dan de verwachting van 7,19 miljard dollar en te danken aan hoger dan verwachte inkomsten in de autodivisie (hogere gemiddelde verkoopprijzen). De aangepaste nettowinst per aandeel kwam uit op 2,14 dollar wat ook boven de verwachte 1,99 dollar is. De brutowinstmarge in de autodivisie bedroeg 22,5%. Dat is grotendeels in lijn met de gemiddelde analistenverwachting.

Blikvanger was de vrije kasstroom van 1,01 miljard dollar die een stuk boven de verwachte 529 miljoen dollar uitkwam. De ‘beat’ werd wel geholpen door lager dan verwachte kapitaalsinvesteringen (412 miljoen dollar tegenover de verwachting van 516 miljoen dollar) en zo’n 130 miljoen aan werkkapitaal. De bruto cashpositie op het einde van het derde kwartaal bedroeg 6,3 miljard dollar.

Vooruitzichten

Voor 2020 verwacht Tesla dat het ‘makkelijk meer dan 500 000 voertuigen ‘ aan zijn klanten zal kunnen leveren. De verwachtingen gingen uit van circa 470 000 voertuigen. De productie van het Model Y (SUV) is van start gegaan in Fremont en de eerste leveringen zouden moeten plaatsvinden aan het einde van dit kwartaal. Eerder ging het bedrijf uit van een start van de leveringen in de zomer. Tesla verwacht ook nog steeds ‘in elk kwartaal winst en positieve cashflow te genereren met enkele mogelijke uitzonderingen. In het bijzonder rond de lancering en opschaling van nieuwe producten’.

De mening van KBC Asset Management

De resultaten van Tesla kwamen iets boven de verwachtingen uit. Het aandeel steeg nabeurs nog eens 12%. Sinds het dieptepunt van juni vorig jaar steeg het aandeel al meer dan 200%. Het lijkt erop dat de aandelenkoers volledig ontkoppeld is van de realiteit. KBC Asset Management geeft toe dat het die 'ontkoppeling' misschien had kunnen zien aankomen toen Musk zijn Roadster in de ruimte lanceerde. De vraag blijft wel nog steeds of het bedrijf de positieve winst en cashflow de volgende kwartalen zal kunnen aanhouden. De beter dan verwachte winst en kasstroom zijn immers deels te danken aan kostenbesparingen en verminderde kapitaalsinvesteringen. Over 2019 bedroegen de kapitaalsinvesteringen slechts 1,3 miljard USD, terwijl Tesla zelf een jaar terug een prognose had gegeven van 2,5 miljard USD. Gezien de ambitieuze plannen van Musk (Cybertruck, Gigafactory in Europa), lijkt het aanhoudende beknibbel op investeringen allerminst duurzaam.

Tesla is nu meer waard dan Volkswagen (KBC AM: "Kopen", 200 euro), dat vorig jaar meer dan 10,5 miljoen voertuigen verkocht en waarschijnlijk  zo’n 10 miljard EUR aan cashflow genereerde. Dat lijkt KBC Asset Management van het goede te veel. Op korte termijn ziet de analist evenwel weinig voer voor de beren. "Aan deze niveaus kunnen we beleggers enkel maar aanraden voorzichtig te zijn", geeft KBC Asset Management aan.  Het aandeel lijkt volgens de analist nu op ‘Autopilot’ hoger te gaan, maar dit zou wel eens de voorbode kunnen zijn van een crash verderop. Gezien de beter dan verwachte resultaten verhoogt KBC Asset Management het koersdoel van 210 dollar naar 250 dollar. De aanbeveling blijft ‘verkopen’.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap