• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 25 mei 2022

11:43

TotalEnergies kleurt groener door overname Clearway

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

TotalEnergies neemt via dochtermaatschappij SunPower Corporation een belang van 50% over in Clearway Energy Group van Global Infrastructure Partners (GIP), het vijfde grootste bedrijf op het gebied van hernieuwbare energie in de VS. Dat is meteen de grootste overname in het segment van de hernieuwbare energie in de VS door de Franse groep. Die zal GIP 1,6 miljard dollar in cash betalen, waarnaast GIP ook een belang van 50% min één aandeel krijgt in de TotalEnergies-dochter die 50,6% van SunPower Corporation controleert. Een dijk van een deal, temidden van een aanhoudende energiecrisis, gefinancierd door een forse winststijging omwille van de hoger olie- en gasprijzen, vindt Asset Management-analist Steven Vermander.

Opschalen in de VS

De deal markteert de grootste overname van hernieuwbare energie in de VS door TotalEnergies, dat zich de voorbije jaren actief heeft toegelegd op de snelgroeiende sector van de hernieuwbare energiebronnen. Ook werd actief werk gemaakt van een afbouw van de activiteiten die zuiver op koolwaterstoffen zijn gericht.

Concreet gaan de Franse samenwerken met Global Infrastructure Partners (GIP), die niet enkel 1,6 miljard dollar maar dus ook een erg groot aandelenbelang krijgt in de TotalEnergies dochter die 50,6% bezit van SunPower Corporation. De transactie houdt rekening met waarderingen van 35,1 dollar per aandeel voor ClearWay Energy en 18 dollar per aandeel voor SunPower, wat respectievelijk 14,2% en 12,8% boven de slotkoers van gisteren ligt.

Clearway heeft 7,7 gigawatt aan wind- en zonneactiva in exploitatie via zijn beursgenoteerde dochteronderneming Clearway Energy en een pijplijn van 25 GigaWatt aan hernieuwbare en opslagprojecten. De deal stelt TotalEnergies daarom perfect in staat om “op te schalen op de Amerikaanse markt, een van de meest dynamische ter wereld, profiterend van operationele activa en een pijplijn van 25 GW van hoge kwaliteit, in wind, zon en opslag, met een brede geografische dekking met een aanwezigheid in 34 staten”.  TotalEnergies Voorzitter en CEO Pouyanne is daarmee duidelijk in zijn sas.

Kwartaalcijfers en extra inkopen

Einde vorige maand publiceerde TotalEnergies nog eerstekwartaalcijfers. Het aangepaste nettoresultaat steeg met 32% op kwartaalbasis tot 9 miljard dollar, waarbij de kernwinst 22% hoger lag op 17,4 miljard dollar. Dat de groep goed boert werd ook duidelijk uit de beslissing om het aandeleninkoopprogramma in het tweede kwartaal van 2022 te verdubbelen. Tot einde juni zou er 2 miljard dollar aan eigen aandelen ingekocht worden, nadat er in het eerste kwartaal al 1 miljard dollar werd teruggekocht. Eerder had de groep gepland om in de eerste helft van het jaar “slechts” 2 miljard dollar terug te kopen.

Rugwind, dankzij fossiel brandstoffen

De sterke kwartaalcijfers en de hoge kasstroomgeneratie zijn het gevolg van fel gestegen olie- en gasprijzen als gevolg van de Russische invasie in Oekraïne, ironisch genoeg net die segmenten waar het bedrijf zijn activiteit (met mondjesmaat) aan het terugschroeven is.

Die melkkoe zal naar verwachting nog een lange tijd cash blijven produceren, want TotalEnergies is (net zoals KBC Economics) van mening dat de olie- en gas prijzen hoog zouden kunnen blijven als de VS en leden van de OPEC er niet in slagen om de verwachte daling van het aanbod van Russische ruwe olie en raffinageproductie te compenseren. Het is de verwachting dat OPEC+ zich zal houden aan de bestaande overeenkomst om slechts een kleine productieverhoging in juni te beslissen, zelfs indien de Russische productie verder zal terugvallen.

Ook voor wat betreft gas is de groepsstrategie duidelijk: de LNG-portefeuille zal blijven uitgebreid worden, zelfs indien de groep Rusland volledig zou moeten verlaten. Die visie gaat hand in hand met het voornemen om in 2022 op nettobasis ongeveer 15 miljard dollar te investeren, waarvan een kwart in hernieuwbare energie en elektriciteit. Tot slot werd de pijplijn ondertussen uitgebreid waardoor het nog voor de deal met Clearway Energy die vandaag werd aangekondigd op schema zit om de doelstelling van 35 GW brutocapaciteit aan hernieuwbare energie tegen 2025 te halen.

KBC Asset Management over TotalEnergies

TotalEnergies is één van de meest winstgevende oliereuzen met een heel sterk management met een bewezen staat van dienst, zegt analist Steven Vermander.  Door de sterke kasstroomgeneratie en stevige balans kan de aandeelhouder rekenen op een mooi jaarlijks dividend. Strategisch gezien probeert de groep zich in de technologierace voor de toekomstige energievoorziening met gas en hernieuwbare elektriciteit als winnaar op te werpen, via zonnepanelenproducent Sunpower en lithiumbatterijproducent Saft.

Maar de groep heeft ook heel wat blootstelling aan geopolitieke probleemgebieden zoals Nigeria, Libië en Rusland, waar het een belang heeft van 20% in het Yamal LNG-project en een belang van 20% in olieproducent Novatek. Zowel de grote blootstelling aan fossiele brandstoffen als de geplande verschuiving naar meer hernieuwbare energie brengt onzekerheid met zich mee over de toekomstige winstgevendheid. Analist Steven Vermander heeft een koersdoel van 56 euro en een “Kopen”-aanbeveling.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap