• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 22 sep 2020

10:45

UCB weer een stap dichter bij marktlancering bimekizumab

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

UCB (+0,4%) boekt deze ochtend een bescheiden winst. De groep kwam met de belangrijke, maar ook niet geheel onverwachte aankondiging dat zowel de Amerikaanse geneesmiddelenwaakhond FDA als zijn Europese evenknie EMA de marktaanvraag voor de behandeling van psoriasis met bimekizumab hebben aanvaard. Daarmee is alweer een stuk van de weg richting marktlancering afgelegd.

Over Bimekizumab

Bimekizumab is een monoklonaal antilichaam dat werd ontwikkeld om op krachtige en selectieve wijze zowel IL-17A als IL-17F te neutraliseren, twee belangrijke pro-inflammatoire cytokines die betrokken zijn bij de pathofysiologie van psoriasis.

In juli publiceerde UCB resultaten van zijn vierde fase IIIb-studie met bimekizumab, die de naam 'BE RADIANT' kreeg. Die studie toonde superioriteit van het middel aan ten opzichte van miljardenproduct Cosentyx van Novartis. Midden juni was het ook al feest bij UCB, nadat gedetailleerde data werden vrijgegeven over de werking van Bimekizumab in de fase III-studies BE VIVID en BE READY.

Bimekizumab wordt ook getest voor de behandeling van psoriatische artritis, axiale spondyloartritis en hidradenitis suppurativa, telkens in fase III-studies. De eerste resultaten van de fase III-studie voor behandeling van psoriatische artritis en axiale spondyloartritis worden tegen eind 2021 verwacht.

Met de aanvaarding van het psoriasisdossier is UCB goed op weg om 'bime' in 2021 op de markt te brengen. Bimekizumab zal geleidelijk aan Cimzia vervangen, want het patent van dat geneesmiddel komt in 2024 te vervallen. Daarom investeert UCB vandaag al zwaar in extra Onderzoek & Ontwikkeling en Sales & Marketing, wat gerechtvaardigd is omwille van het potentieel van bime en Evenity. Het totale piekpotentieel van bimekizumab wordt voor de vier indicaties op 3 miljard euro geschat. In juni werd het wereldwijde piekpotentieel van het osteoporosemedicijn Evenity, dat door Amgen in de VS en in Japan wordt gecommercialiseerd, verhoogd tot 1,7 miljard euro.

De mening van KBC Securities

Bimekizumab werd met succes getest in verschillende fase III-studies voor psoriasis en is nu goed gepositioneerd voor potentiële marktvergunningen in de VS en in de EU in 2021.

De consensusverwachting wijst op een potentiële omzet van 1,36 miljard euro tegen 2025 voor bimekizumab. Gezien de sterke prestaties van het geneesmiddel, ondersteund door zijn werkingswijze (IL-17-A/F), is KBC Securities-analiste Sandra Cauwenberghs van mening dat bimekizumab het potentieel heeft om mee spelen in de topliga van anti-inflammatoire geneesmiddelen voor matig tot ernstig zieke patiënten.

KBC Securities heeft een “Kopen”-advies voor de UCB-aandelen en een koersdoel van 119 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap