• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 30 jul 2021

11:48

Umicore op recordkoers

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Bij Umicore lopen de zaken zoals verwacht, misschien zelfs iets beter. De aangepaste bedrijfswinst (EBIT) steeg in de eerste zes maanden met 157% tot 625 miljoen euro en klopte daarmee de analistenverwachtingen met bijna 100 miljoen euro. Dat liet toe om de jaarverwachtingen op EBIT-niveau te verhogen tot iets meer dan 1 miljard euro, wat volgens KBCS vooral een weerspiegeling is van de sterker dan verwachte prestatie in de eerste helft van het jaar. De belangrijkste aanjager van de groei op lange termijn blijft de elektrificatie van voertuigen. En op die EV-markt is nu al duidelijk een positief momentum merkbaar. 

Kwartaalcijfers

De robuuste vooruitgang is duidelijk zichtbaar in de aangepaste bedrijfswinst (EBIT), dat van 243 naar 625 miljoen euro steeg. Die groei met 157% werd breed ondersteund, al was het vooral de Katalyse-afdeling die in het eerste halfjaar stevig aan de kar trok. Een overzicht van de verschillende segmenten:

  • Catalysis:
    • De omzet steeg met 59% tot 908 miljoen euro (analisten mikten op 848 miljoen), waardoor de recurrente EBIT steeg van 21,4 naar 204 miljoen euro (verwacht: 158,6 miljoen).
    • De groep presteerde sterk beter dan de wereldwijde automarkt, omdat het marktaandeel opgetrokken werd en omdat het profiteerde van een gunstige platformmix, vooral in Europa en China. Ook de volumes in het HDD-segment (Heavy Duty Diesel) trokken fors hoger, vooruitlopend op de overschakeling naar de China VI-wetgeving. De eerste fase, China VI-a, is grotendeels gelijkwaardig aan Euro VI en is van toepassing op gasmotoren vanaf juli 2019, stedelijke Heavy Duty Vehicles (HDV) in juli 2020, en alle nieuwe HDV's in juli 2021. De tweede fase, China VI-b, voegt vereisten toe zoals anti-tampering monitoring en remote on-board diagnostics data reporting, die naar verwachting de naleving van de emissienormen in de praktijk zullen verbeteren. China VI-b zal vanaf 2023 van toepassing zijn op alle nieuwe zware vrachtwagens.
    • Voor heel 2021 verwacht Umicore beter te kunnen presteren dan de automarkt, zodat de aangepaste EBIT meer dan zou moeten verdubbelen. KBC Securities mikte voorafgaand aan deze cijferset op een groei met 100%, dus verbazen doet dat niet. Die groei komt er ondanks enige impact op de wereldwijde automarkt van het tekort aan halfgeleiders.​​
  • Energy & Surface Technologies: 
    • De omzet steeg met 7% tot 594 miljoen euro, terwijl analisten mikten op 13% groei tot 669,7 miljoen euro. De aangepaste EBIT steeg van 54,2 naar 78 miljoen euro, wat dan weer wél fors boven de verhoopte 62,2 miljoen euro lag.
    • De verkoopvolumes voor NMC-kathodematerialen voor EV’s lagen aanzienlijk boven verwachting (zowel op jaar- als op kwartaalbasis), dankzij een zeer sterke tractie in Europa en in China (zij het dan in mindere mate). De vraag naar energieopslag en draagbare elektronica steeg eveneens.
    • Umicore verwacht een aanzienlijke groei van de aangepaste EBIT in 2021 en gelooft dat de huidige marktverwachtingen (132,5 miljoen euro) licht zal moeten kunnen worden overtroffen.
  • Recycling:
    • De omzet steeg met 48% tot 652 miljoen euro, terwijl gemikt werd op 18% groei tot 595 miljoen euro. De aangepaste EBIT verdubbelde bijna tot 371 miljoen euro, wat eveneens fors boven de door analisten verhoopte 337,2 miljoen euro uitkwam.
    • Umicore profiteerde met name van hogere edelmetaalprijzen en een uitstekende bevoorradingsmix, terwijl de verwerkte volumes stabiel bleven ten opzichte van het niveau van vorig jaar.

KBC Securities over Umicore

Om vooruit te kunnen kijken, blikken we best eerst even terug. Umicore liet in april weten dat het mikt op een aangepaste EBIT voor 2021 van bijna 1 miljard euro, tegenover 536,4 miljoen euro in 2019. Het grootste deel van dat bedrag zou zich situeren in de eerste jaarhelft, gezien de typische seizoensgebonden effecten en rekening houdend met het geplande onderhoud van de smelterij in Hoboken in het najaar.

In de veronderstelling dat de metaalprijzen voor de rest van 2021 rond de huidige niveaus blijven schommelen, verwacht Umicore vandaag dat de aangepaste EBIT voor 2021 iets boven die 1 miljard euro zou kunnen uitkomen. Die prognose omvat een ongewijzigd voordeel van 250 miljoen euro uit hogere metaalprijzen en vergelijkt met consensusvoorspellingen die tussen 906 en 980 miljoen euro schommelen.

De analist van KBC Securities schrijft die verhoogde jaarverwachting volledig toe aan de beter dan verwachte resultaten in de eerste jaarhelft. Wanneer de eerdere prognose voor de tweede jaarhelft er bij wordt genomen (407 miljoen euro), zou dat een EBIT van 1,03 miljard opleveren, terwijl het consensuscijfer voor de tweede jaarhelft het EBIT-cijfer op 1,08 miljard euro zou brengen. Daarom blijven de huidige verwachtingen van KBC Securities behouden, zodat het koersdoel ongewijzigd blijft op 54 euro. Het bijhorende “Opbouwen”-advies wijzigt evenmin.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap