• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

do. 22 apr 2021

13:45

Umicore verhoogt winstverwachtingen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Umicore pakte deze morgen niet uit met een volledig kwartaalrapport, maar beperkt zich tot een stand van zaken. Die volstond echter om met een zeer positieve winstwaarschuwing uit te pakken. De groep streeft immers naar een aangepaste bedrijfswinst voor 2021 van bijna 1 miljard euro. Dat is bijna het dubbele van het niveau van 2020 en aanzienlijk meer dan de verwachting van zowel KBC Securities (700 miljoen) en de markt (686 miljoen).

Voorzichtigheid

Begin februari gaf Umicore al aan te verwachten in 2021 een aanzienlijke winstgroei te kunnen boeken, met een bijdrage van alle divisies. De groep bleef toen weliswaar voorzichtig en wees op de onzekerheid over de evolutie van de pandemie en over het tempo van het herstel in de verschillende regio's. KBC Securities hield toen rekening met een stijging van de aangepaste bedrijfswinst met 11% tot 597 miljoen, waarbij deze prognose waarschijnlijk aan de voorzichtige kant is, zeker voor Recycling.

Cijfers

Goed drie maanden later wordt die “aanzienlijke winstgroei” becijferd en spreekt de groep van een aangepaste bedrijfswinst van bijna 1 miljard euro. Verwacht wordt dat de aangepaste bedrijfswinst in de eerste jaarhelft hoger zal zijn dan in de tweede, rekening houdend met de geplande onderhoudsstop in Hoboken in het najaar en de gebruikelijke seizoensgebonden effecten.

  • De grote positieve verrassing is effectief ook vooral toe te schrijven aan Recycling, waar de stijgende prijzen voor edele metalen (in het bijzonder rhodium en in mindere mate palladium) naar verwachting een bijkomende bijdrage van ongeveer 250 miljoen euro zullen leveren in vergelijking met de prestaties van 2020 op een vergelijkbare basis (dit in vergelijking met onze en de consensusvoorspellingen die voor dit jaar een groei van de aangepaste EBIT in Recycling van respectievelijk 11 miljoen euro en 41 miljoen euro voorspellen). Merk op dat de aangepaste verwachting van de onderneming gebaseerd is op de veronderstelling dat de metaalprijzen voor de rest van het jaar rond de niveaus van het eerste kwartaal van het jaar blijven.
  • Catalysis zal momenteel naar verwachting zijn aangepaste bedrijfswinst meer dan verdubbelen ten opzichte van 2020, wat ook beter is dan verwacht, aangezien KBC Securities rekende op een stijging met 67% tot 256 miljoen euro, terwijl de consensus uitging van een groei met 44% tot 221,9 miljoen euro. De verwachte winstgroei is te danken aan aanhoudende marktprestaties door marktaandeelwinsten op de Chinese en Europese benzinemarkten voor personenauto's, een gunstige platformmix en een aanhoudende stijging van het aandeel benzinemotoren in de mix in Europa.
  • Energy & Surface Technologies verwacht momenteel een iets hogere bedrijfswinst voor het volledige jaar dan de guidance die in februari werd gegeven, toen het bedrijf opmerkte een significante aangepaste bedrijfswinstgroei te verwachten, in lijn met de marktverwachting die op dat moment die 115 miljoen bedroeg, tegenover 75 miljoen in 2020. De huidige marktconsensus voor 2021 is 116,3 miljoen euro en die van KBC Securities is 117,6 miljoen euro.

De bedrijfskosten zullen naar verwachting stijgen van 54,4 tot ongeveer 70 miljoen euro, in vergelijking met de prognoses van KBCS en die van de markt van respectievelijk 46 miljoen en 55 miljoen. De stijging is het gevolg van hogere onderzoekskosten in verband met de technologische routekaart en digitaliseringsinitiatieven.

KBC Securities over de resultaten van Umicore

KBC Securities is verheugd over de positieve winstwaarschuwing, maar merkt op dat edelmetaalprijzen volatiel kunnen zijn en dat het dus niet verstandig zou zijn om de huidige prijzenbonanza van edelmetalen te extrapoleren naar de toekomst op langere termijn. De winstgevende groei van de activiteit batterijmaterialen zou nog steeds de belangrijkste motor van het LT-groeiverhaal moeten zijn, maar de zichtbaarheid is relatief beperkt doordat prijsdruk en overcapaciteit op de Chinese kathodemarkt momenteel een invloed hebben op de winstgevendheid van de kathodedivisie van Umicore. Positief is dat de EV-markten (elektrische voertuigen) duidelijk een opwaartse trend vertonen nu ook meer en meer OEM's (orginal equipment manufacturers) uit de autosector blijk geven van een toegenomen engagement voor elektrificatie. Op basis van de positieve verklaring van deze ochtend heeft KBC Securities niettemin besloten om het advies te verhogen van “Houden” naar “Opbouwen" en het koersdoel een zetje te geven van 49 naar 54 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap