• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

ma. 2 nov 2020

12:35

Umicore worstelt met kathodematerialen

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Umicore (-3,4%) stuurde deze ochtend een onverwachte trading update over het derde kwartaal uit. Op financieel vlak leverde dat niet al te veel verrassingen op, want de jaarvooruitzichten die mikken op een aangepaste bedrijfswinst (EBIT) van 465 à 490 miljoen euro liggen in lijn met de analistenschattingen (471 miljoen euro). Maar (opnieuw) blijkt dat de prijszettingsmacht in China hapert, wat haaks staat op een langetermijnscenario van winstgevende groei in de batterijmaterialenpoot. KBC Securities-analist Wim Hoste verlaagt daarom het koersdoel van 44 naar 37 euro, bij een stabiel “Houden”-advies.

Derde kwartaal

De kwartaalupdate van Umicore omvatte doelstellingen voor de EBIT in 2020, die in lijn lagen met de analistenschattingen van zo’n 471 miljoen euro. Maar de groep verwacht dat de aangepaste EBIT in de afdeling “Energy & Surface Technologies” ver onder het niveau van 2019 zal liggen, terwijl “Catalysis” het goed doet en het cijfer in de afdeling “Recycling” ver boven dat niveau zal uitkomen. Veel financiële details kregen we niet, maar de update levert op deze manier wel enige extra precisie op.

Per divisie

  • Catalysis 
    • Na een daling met ongeveer 35% in de eerste jaarhelft, herstelde de wereldwijde autoproductie zich sneller dan verwacht, om in het derde kwartaal niet meer te krimpen. Het Umicore-management merkt op dat de volumes en de inkomsten in het derde kwartaal beter presteerden dan de wereldwijde markt, omdat de groep profiteerde van haar sterke marktpositie in China. De hogere inkomsten weerspiegelden de positieve operationele hefboomwerking en de voordelen van kostenbesparingen. Umicore verhoogde haar prognose voor de wereldwijde autoproductie van ongeveer -25% tot ongeveer -20%. De gecorrigeerde EBIT kan in 2020 uitkomen op 130 à 140 miljoen euro (verwacht: 86,6 miljoen euro), wat neerkomt op een sterke prestatie in de tweede jaarhelft (de eerste helft leverde slechts 21,4 miljoen op).
  • Energy & Surface Technologies 
    • De vraag naar elektrische wagens is in het derde kwartaal weer gestegen. Het aantal verkochte voertuigen steeg tot dusver in 2020 met 9% (of 5% indien gemeten in GigaWattUur omwille van het stijgende aandeel van plug-in hybrides die 5 à 6% minder KWh vergen). De verkoopvolumes in het derde kwartaal weerspiegelen de negatieve impact van overtollige voorraden, waarvan het effect tegen het einde van 2020 zou moeten afnemen. Umicore verwacht dat de verkoopvolumes van kathodematerialen voor elektrische wagens in de tweede jaarhelft op jaarbasis én opeenvolgend zullen stijgen. Het huidige prijsklimaat blijft echter ongunstig in China, door de aanzienlijke overcapaciteit. Umicore voorspelt voor 2020 een aangepaste EBIT van 70 à 75 miljoen euro (verwacht: 97 miljoen euro), wat een recurrente bedrijfswinst (EBIT) van 16 à 21 miljoen euro oplevert in de tweede jaarhelft. In 2021 moeten de verkoopvolumes van kathodematerialen profiteren van een groeiende penetratie van elektrische wagens én de lancering van nieuwe platformen waarvoor Umicore gekwalificeerd is. Wat we onthouden is dat Umicore meer tijd nodig zal hebben om de gewenste schaaleffecten te bereiken, terwijl de ongunstige prijsomgeving in China zal aanhouden.
  • Recycling
    • Umicore gaf tekst en uitleg bij de gunstige handelsvoorwaarden, een gunstig bevoorradingsklimaat en hogere metaalprijzen in het derde kwartaal (in het bijzonder voor rhodium, waarvoor geen indekking wordt gedaan). Rekening houdend met de sluiting van de smelterij van Hoboken in juli (4 weken) en de seizoensgebonden effecten in de sector van de juwelen en de industriële metalen, mikt Umicore op een aangepaste EBIT van 320 à 330 miljoen euro in 2020 (verwacht: 336 miljoen euro). De prestaties in 2021 zouden ondersteund moeten blijven door de indekking van de metaalprijzen en een gunstig bevoorradingsklimaat.

Uitdagende marktomgeving

Umicore verwacht dat de aangepaste bedrijfswinst (EBIT) voor het volledige boekjaar 2020 tussen 465 en 490 miljoen euro zal uitkomen. De bijdrage van “Catalysis” en “Energy & Surface Technologies” zal een stuk onder het niveau van 2019 liggen en die van “Recycling” zal een stuk boven het niveau van 2019 uitkomen. Deze vooruitzichten worden gemaakt in de veronderstelling dat de huidige verspreiding van de coronapandemie, in het bijzonder in Europa en Noord-Amerika, geen aanleiding zal geven tot nieuwe verstoringen in de bedrijfsvoering of in de marktvraag.

De visie van KBC Securities

Centraal in de update staan een sterke positieve verrassing over de prestaties van de afdeling “Catalysis” én een erg voorzichtige boodschap over de prestate van de afdeling “Energy & Surface Technologies”. Die laatste zal niet enkel in de tweedehelft van 2020, maar tot op zekere hoogte ook in (het begin van?) 2021 ondermaats presteren. Umicore wijst daarvoor op de ongunstige prijsvoorwaarden in China.

Maar omdat winstgevende groei van de batterijmaterialenpoot duidelijk dé sleutel tot het verhaal van Umicore is op lange termijn, neemt dit persbericht de bezorgdheid daarover niet weg. Het “Houden”-advies blijft bij KBCS op de tabellen staan, maar het koersdoel daalt van 44 naar 37 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap