do. 9 jan 2020

Argenx (+6,8%) gaf een update over zijn pijplijn voor 2020 en de vooruitzichten in kader van 'Argenx 2021'. Centraal staan het vervroegd behalen van de fase II-resultaten voor huidziekte Pemphigus Vulgaris en de verwachting dat de resultaten van de fase III-studie voor het gebruik van efgartigimod bij spierziekte Myasthenia Gravis er sneller zullen zijn dan gedacht. Met een cashpositie van 1,5 miljard dollar zit Argenx financieel comfortabel. Een brede waaier aan data belooft 2020 voor beleggers interessant te maken.
Efgartigimod
- Argenx heeft alle 167 patiënten gevonden voor de fase III ADAPT-studie waarin efgartigimod wordt getest als behandeling van spierziekte gMG (gegeneraliseerde Myasthenia Gravis). Dat moet tegen midden 2020 eerste resultaten opleveren, terwijl tot dusver gemikt werd op het einde van 2020. Het dossier voor de intraveneuze toepassing kan ter goedkeuring ingeleid worden tegen het vierde kwartaal van 2020, gevolgd door een mogelijke lancering in de tweede helft van 2021. Intussen zal Argenx samen met de Amerikaanse Food & Drug Administration (FDA) de mogelijkheden voor een subcutane versie bespreken. Een fase II-studie van deze subcutane versie werd al in 2019 gestart voor de neuromusculaire indicatie CIDP.
- De resultaten van de fase II-studie bij 23 patiënten met huidziekte Pemphigus Vulgaris waren positief. Dat laat toe om in de tweede helft van 2020 al een fase III-studie op te starten, wat vroeger is dan verwacht. Die studie moet dienen als basis voor commerciële goedkeuring.
- Voor de behandeling van bloedziekte ITP werd al een studie van een intraveneuze versie bij 150 patiënten opgestart. Een subcutane versie zal in die indicatie gestart worden (ADVANCE). De behandeling wordt geïnitieerd met een intraveneuze toediening van het middel, gevolgd door subcutane opvolgdosissen.
- Argenx maakt in 2020 bekend welke vijfde indicatie zal worden behandeld met efgartigimod in klinische studies.
Rest van de pijplijn
- ARGX-110: Janssen en Argenx onderzoeken de behandeling van AML, via een fase III-studie (CULMINATE) die in de tweede helft van 2019 van start ging. De studie onderzoekt de combinatie met azacytidine en kan uitgewaaierd worden naar venetoclax. Een fase II-studie bij MDS-patiënten met een hoger risico is gepland voor de eerste helft van 2020.
- ARGX-117: in het eerste kwartaal van 2020 is een verkennende fase I-studie gepland bij gezonde vrijwilligers, om een optimale dosering (zowel intraveneus als subcutaan) te bepalen. In geval van een positieve uitkomst is een fase II-studie gepland in het vierde kwartaal voor de behandeling van multifocale motorische neuropathie (MMN).
- ARGX-118 (luchtwegontsteking) bevindt zich in de preklinische fase.
De visie van KBC Securities
2020 moet volgens analiste Sandra Cauwenberghs heel wat datapunten opleveren, wat het een interessant jaar voor beleggers maakt. De update van vandaag over de visie en de pijplijn in 2020 en 2021 bevestigt volgens KBCS dat het bedrijf op schema zit om te vervellen richting commerciële organisatie.
De focus is daarmee haarscherp, zodat het hoopvol wachten is op de resultaten van de fase III-studie met efgartigimod in MG. Dat die timing vervroegd werd, is een behoorlijke opsteker. Daarnaast wacht KBC Securities op de vijfde indicatie voor efgartigimod. Met een kaspositie van dik 1,5 miljard dollar is het wachten in stijl. Het nieuws heeft geen impact op het koersdoel van 159 euro en "Kopen"-advies bij KBC Securities.