• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 27 apr 2022

13:21

KBC AM blijft koper van LSE na vertrouwensvolle update

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

London Stock Exchange (LSE) publiceerde vanochtend haar driemaandelijkse handelsupdate en die werd duidelijk beïnvloed door de oorlog in Oekraïne. Niettemin handhaaft de beursuitbater de verwachtingen. LSE zegt op schema te blijven om de financiële doelstellingen te halen die voortvloeien uit de integratie van haar overname van het data- en analysebedrijf Refinitiv voor een bedrag van 27 miljard dollar, hoorde KBC Asset Management-analist Joris Dehaes.

Capital Markets presteert het best

De brutowinst van LSE klokte af op 1.593 miljoen pond. Dit resultaat was in lijn met de analistenverwachting en steeg met 6,4% ten opzichte van een jaar eerder op basis van constante valuta. De totale omzet was 1% hoger dan verwacht en steeg met 6,3% ten opzichte van vorig jaar.

  • De divisie Capital Markets presteerde opnieuw het best met een inkomstengroei van 11,9% tegenover vorig jaar, 3% beter dan de analistenverwachting, dankzij een solide groei in zowel de aandelen- als de vastrentende (Tradeweb) handel.
  • De grootste divisie Data & Analytics groeide met 4,5% tegenover een jaar eerder en bleef ook iets boven de verwachtingen. Bemoedigend is dat de veelbesproken desktopactiviteiten binnen deze divisie een bescheiden onderliggende groei lieten zien.
  • De Post Trade divisie (voornamelijk London Clearing House) groeide met 6,6% op jaarbasis en bleef daarmee 2% onder de analistenverwachting.

LSE’s Vooruitzichten

Voor de toekomst zegt LSE op koers te blijven om alle financiële doelstellingen voor 2022te halen, wat neerkomt op een omzetgroei van 5 à 7% en een lage eencijferige kostengroei en 40 à 60 miljoen pond aan inkomstensynergieën.

Zoals eerder aangegeven verwachten ze een negatieve impact van het Rusland-conflict op de omzet van 60 miljoen pond in 2022, waarvan 7 miljoen in het eerste kwartaal. Het grootste deel van de impact is het gevolg van de opschorting van Data & Analytics-diensten aan klanten in Rusland.

De recurrente inkomsten vertegenwoordigen 70% van de totale omzet en de positieve jaarlijkse abonnementsinkomsten (gecorrigeerd voor Rusland), die de beste indicatie vormen voor de toekomstige omzetgroei, zijn verder verbeterd tot 4,9%, tegen 4,6% in 4Q21 en 4,0% in 2021. Gezien de lage leverage en sterke kasstroomgeneratie van het bedrijf, staat het open voor verdere kleine overnames indien strategisch relevant.

KBC Asset Management over LSE

LSE was dit jaar een van de weinige lichtpuntjes op de aandelenmarkten dankzij zijn anticyclische kenmerken (profiteert van de marktvolatiliteit en heeft aanzienlijke terugkerende inkomsten), maar ook door zijn zwakkere aandelenprestatie in 2021, aldus analist Joris Dehaes.

Hoewel de resultaten slechts in lijn zijn met de analistenverwachting, meent hij dat het beleggerssentiment positief zal blijven omdat het groeimomentum lijkt te verbeteren binnen de meest gevolgde segmenten en omdat het zijn status als 'all-weather'-aandeel heeft bewezen. “Kopen”-aanbeveling en koersdoel van 9.035 pence worden bevestigd.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap