wo. 8 mei 2019

De autoverkopen voor de vijf grote West-Europese landen samen daalden in april met 0,4% ten opzichte van april 2018. April 2019 telde een werkdag meer in Frankrijk en Italië in vergelijking met vorig jaar, in Spanje was er dat een minder. Indien we hiermee rekening houden, daalden de verkopen in de vijf grote West-Europese landen met circa 1%. Sinds het begin van dit jaar daalde de autoverkoop in die vijf landen gezamenlijk met 2,1%. Samen zijn de vijf landen goed voor zo'n 80% van de verkoop in West-Europa en geven ze dus een zeer goede indicatie voor de totale verkoopcijfers voor West-Europa. Die krijgen we op 17 mei voorgeschoteld. Analist Kurt Ruts (KBC Asset Management) geeft meer toelichting.
Per land bedroeg de groei in april:
- VK: -4,1%
- Duitsland: -1,1%
- Italië: +1,5%
- Frankrijk: -0,4%
- Spanje: +2,6%
Negatieve jaarstart Europese autoverkopen
De constructeurs die in april marktaandeel wonnen waren Peugeot (“Kopen”, koersdoel: 26 EUR), Daimler (“Kopen”, koersdoel: 68 EUR) en BMW (“Kopen”, koersdoel: 95 EUR). Marktaandeelverliezers waren Volkswagen (“Kopen”, koersdoel: 200 EUR), Ford en FCA.
De Europese autoverkopen zijn het jaar licht negatief begonnen. Onzekerheid in verband met de brexit weegt waarschijnlijk op de verkoop in het VK. Bovendien lijkt ook de nieuwe homologatieprocedure WLTP nog een impact op de verkoop te hebben gehad. Vooral VW (Audi) heeft nog problemen met de beschikbaarheid van bepaalde modellen gehad. Dit zou nu wel stilaan opgelost moeten zijn.
Verwachtingen van LMC
De verkoop in april zou onderliggend ietwat beter moeten zijn dan in maart. Zo schat onderzoeksbureau LMC dat de West-Europese SAAR (jaarlijkse verkoop aangepast voor seizoeneffecten) in april uitkomt op 14,3 miljoen voertuigen. Dit is een lichte stijging ten opzichte van het cijfer van 14,1 miljoen in maart. Voor het volledige jaar 2019 voorspelt LMC een groei van de Europese automarkt van zo’n 0,2%, LMC gaat hierbij uit van een gunstige brexit-deal.