• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 28 jan 2022

11:21

Vlekkeloos vierde kwartaal voor Apple

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Apple klopte in het voorbije kwartaal de omzetverwachtingen en leek amper last te ondervinden van de wereldwijde toeleveringscrisis, iets waar CEO Tim Cook eind vorig jaar nochtans voor waarschuwde. De omzet van de groep steeg met 11% tot 123,9 miljard dollar, terwijl op 118,7 miljard was gerekend. De winst per aandeel van 2,10 dollar was ook hoger dan de verwachtte 1,89 dollar. KBC Asset Management-analist Kurt Ruts hanteert een “Houden”-advies maar verhoogt wel het koersdoel naar 165 dollar.

De cijfers opgesplitst

  • De omzet van de iPhone, het belangrijkste product van Apple, steeg in het afgelopen kwartaal met 9% tot 71,6 miljard dollar. Daarmee werd de prognose van 68,3 miljard dollar ruimschoots overtroffen. Dat is onder meer dankzij het succes van de iPhone 13 tijdens de eindejaarverkopen.
  • De omzet uit diensten, de tweede grootste omzetleverancier, kwam uit op 19,5 miljard dollar, boven de raming van 18,6 miljard dollar en 24% hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
  • De omzet van de divisie 'wearables, home and accessories' steeg met 13% tot 14,7 miljard dollar, wat in grote lijnen overeenkomt met de ramingen. Die categorie omvat de Apple Watch, AirPods, Apple TV, de HomePod en diverse andere accessoires.
  • De omzet van iPad daalde met 14% tot 7,3 miljard dollar, onder de consensus van 8,2 miljard dollar. Apple debuteerde in april met nieuwe iPad Pro-modellen, maar de lijn werd beperkt door problemen met het bouwen van nieuwe schermen voor de grotere modellen.
  • Voor de Mac rapporteerde Apple een omzet van 10,9 miljard dollar, of een groei van 25%, waarmee de raming van 9,5 miljard dollar werd overtroffen.

Aantal Apple-abonnees stijgt

Op 31 december 2021 had Apple een totaal aantal actieve geïnstalleerde apparaten van 1,8 miljard, een stijging van 9% ten opzichte van vorig jaar. Apples groeiende verkoop van diensten zoals muziek-, tv- en fitnessabonnementen helpt ook de klap van het lage aanbod van toestellen te verzachten. Het bedrijf zei dat het nu 785 miljoen betalende abonnees heeft voor al zijn abonnementen, een stijging met 40 miljoen ten opzichte van vorig kwartaal en een opluchting voor beleggers die bezorgd zijn over de vertragende groei bij rivalen zoals Netflix.

Apple over lopende kwartaal

Apple gaf geen specifieke omzetprognoses, een gewoonte die het tijdens de pandemie aannam. Voor het huidige kwartaal sprak het bedrijf wel van een 'solide' jaar-op-jaar omzetgroei, maar een vertraging ten opzichte van de groei met 11% in het vorige kwartaal. Volgens Luca Maestri, Chief Financial Officer van Apple, zou de vermindering van het tekort aan chips in het lopende kwartaal moeten leiden tot een inkomstenverlies van minder dan 6 miljard dollar.

Metaverse-plannen

Gevraagd naar Apples metaverse-plannen benadrukte CEO Tim Cook dat het bedrijf 14.000 augmented reality (AR)-apps in zijn App Store heeft en hij suggereerde dat dit aantal zal stijgen met verdere investeringen. "We zien veel potentieel in deze ruimte en investeren er dus in", aldus Cook. Apple zou dit of volgend jaar een AR-headset op de markt te brengen, met een bril die later zal volgen. Apple gaf deze plannen nog niet publiekelijk toe.

KBC Asset Management over Apple

Problemen met de toeleveringsketen (halfgeleiders) zouden volgens onze analist Kurt Ruts van voorbijgaande aard moeten zijn. Bovendien zou Apple in staat moeten zijn om de onvervulde vraag in de loop van dit jaar in te halen en zo de productcyclus te verlengen. Analist Kurt Ruts ziet verstoringen van de (iPhone-)bevoorrading dan ook eerder als een verschuiving in de timing (in plaats van verloren verschepingen).

Hij heeft een evenwichtige kijk op het aandeel. Aan de ene kant is Apple een uniek (luxe)merk en heeft het een gesloten ecosysteem. Bovendien onderscheidt het bedrijf zich in het huidige klimaat van oplopende kosten als een bedrijf met prijszettingsvermogen. Anderzijds is het aandeel niet bepaald goedkoop. Het is duurder dan Alphabet (“Kopen”-aanbeveling en 3.250 dollar koersdoel) en Facebook (“Houden”-aanbeveling en 350 dollar koersdoel). Analist Kurt Ruts herhaalt daarom de “Houden”-aanbeveling, maar verhoogt wel het koersdoel van 142 naar 165 dollar.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap