• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jens Meersman, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel,Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Sharad Kumar Surendran Palani, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 14 jul 2021

11:50

Wat betekent nieuw Europees klimaatpakket voor scheepvaart en luchtvaart?

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Met ‘Fit for 55’ lanceert Europa een herziening van het milieubeleid, waardoor de doelstellingen voor de vermindering van de uitstoot van broeikasgassen in de komende 10 jaar aanzienlijk zullen worden verhoogd. Voor het eerst omvatten die ook doelstellingen voor de internationale luchtvaart en de maritieme sector. KBC Asset Management-analist Alex Martens onderzocht wat de strengere maatregelen voor die sectoren kunnen betekenen.

Fit for 55

Met Fit For 55, het nieuwe pakket dat vandaag wordt aangekondigd, zal Europa zijn ambitie naar schatting optrekken tot een emissiereductie van 55% ten opzichte van de niveaus van 1990. Eerder was dat nog 40%. De 27 landen van de EU hebben hun emissies tussen 1990 en 2019 samen met 24% verminderd, grotendeels dankzij de beperkingen op de vervuiling die door de regeling voor de handel in emissierechten worden opgelegd.

Het voorgestelde beleid moet een aantal belangrijke veranderingen teweegbrengen om groene mobiliteitsoplossingen in de transportsector in Europa te bevorderen. Maar op lange termijn zullen er volgens KBC Asset Management-analist Alex Martens waarschijnlijk negatieve gevolgen zijn, vooral voor de scheepvaart- en luchtvaartsector. 

Impact ‘Fit for 55’ op luchtvaartsector

Wat de luchtvaartsector betreft, kan de EU de hoeveelheid gratis emissierechten verminderen die luchtvaartmaatschappijen ontvangen om een deel van hun emissies te dekken die onder de EU-ETS-regeling vallen.

De EU kan ook belastingen op intra-Europese vluchten invoeren, zoals een minimumbelasting op kerosine (vliegtuigbrandstof is momenteel vrijgesteld van belasting) en/of een minimum BTW-tarief (op dit moment wordt in de internationale luchtvaart geen BTW geheven). Die wijzigingen zouden volgens KBC AM een aanzienlijke impact hebben, vooral op Europese lagekostenmaatschappijen zoals Ryanair.

De EU kan ook het toepassingsgebied van de EU-ETS-regeling uitbreiden door te bevestigen dat vanaf 2023 alle vluchten die vertrekken uit de EU - inclusief intercontinentale vluchten - onder de ETS-regeling kunnen vallen. Dit zou aanzienlijke gevolgen hebben voor de Europese luchtvaartmaatschappijen, die momenteel zeer weinig betalen voor de aanzienlijke emissies die door langeafstandsvluchten worden veroorzaakt.

Impact ‘Fit for 55’ op scheepvaartsector en overig transport

Wat de scheepvaartsector betreft, kan de EU het toepassingsgebied van de EU-ETS uitbreiden tot de scheepvaart binnen de EU, en mogelijk ook tot delen van de intercontinentale scheepvaart.

Ten slotte kan de EU ook een brandstofheffing invoeren voor het wegvervoer (auto's en vrachtwagens), hoewel dit voorstel waarschijnlijk op grote politieke weerstand zal stuiten.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap