• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 12 jan 2022

10:37

WeTransfer trekt naar beurs van Amsterdam

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Bij de beursintroductie van WeTransfer op Euronext Amsterdam zullen zowel nieuwe als bestaande aandelen worden aangeboden, al werd niet bekendgemaakt hoeveel kapitaal de “verzender van grote bestanden” wil ophalen. Op basis van de eerste keer dat zo’n beursgang werd vermeld in de pers zou het om een operatie kunnen gaan die het “File-sharing”-platform waardeert op ongeveer 1 miljard euro.

Beursgang al langer aangekondigd

Een timing werd evenmin vrijgegeven, maar de datum lijkt al langer erg schuifbaar te zijn. In juni 2021 klonk het nog dat zo’n operatie imminent zou zijn, maar dat werd snel opgeschoven naar “de tweede helft van 2021”. Blijkbaar wordt 2022 het jaar van de waarheid, al zijn de besprekingen duidelijk nog aan de gang en zal ook het sentiment op de aandelenmarkten een belangrijke rol spelen.

Wat doet WeTransfer?

WeTransfer is een Nederlandse down- en uploaddienst die tools ontwikkelt die worden gebruikt voor het delen van bestanden en samenwerking op afstand. Het werd in 2009 opgericht door Ronald Hans, Rinke Visser en Bas Beerens en nam in 2016 ontwerpstudio Present Plus over om zich verder te kunnen ontwikkelen op gerichte producten. In datzelfde jaar werd ook het eerste kantoor in de VS geopend, waarna Gordon Willoughby in 2017 tot CEO werd benoemd. De groep heeft durfkapitaalonderneming Highland Europe als grootste investeerder met een belang van 57,6%. HPE Growth, dat in 2019 een investeringsronde van 35 miljoen euro leidde, heeft 13,5% van de groep in handen.

Verdienmodel: advertenties en betalende abonnees

WeTransfer heeft een dubbel verdienmodel, gebaseerd op enerzijds advertenties en anderzijds betalende abonnees. Via een gratis account kunnen gebruikers van de dienst bestanden tot twee gigabyte (GB) versturen, die zeven dagen beschikbaar zijn voor download. Met de dienst kunnen documenten, foto’s, muziek, presentaties en video’s gedeeld worden met maximaal twintig ontvangers, maar dan wordt u wel getrakteerd op advertenties. Met een Pro-account kunnen bestanden verstuurd worden tot 200 GB, al dan niet voorzien van een wachtwoord. De gebruiker kan verder zelf bepalen hoe lang de transfers actief zullen blijven en heeft één terabyte (TB) schijfruimte tot zijn beschikking, zonder advertenties.

Winstgevend groeiverhaal

WeTransfer is een groeiverhaal pur sang. De groep realiseerde tussen 2018 en 2020 een samengestelde jaarlijkse omzetgroei van 31%, nadat de omzet in 2020 met 26% steeg tot 65 miljoen euro. Dat cijfer en die groei zetten zich onverminderd door in de eerste jaarhelft van 2021: de groei ging zelfs met 64% op jaarbasis de hoogte in en dat momentum zette zich door in de tweede jaarhelft van 2021: in de eerste negen maanden trok de omzet 68% hoger (aan constante wisselkoersen), waardoor ook de winstgevendheid de lucht in ging. De aangepaste EBITDA-marge bedroeg zelfs 30% in 2021, waarmee WeTransfer al het achtste opeenvolgende jaar van winstgevendheid kon realiseren.

Aanbod vergroten in de toekomst

Op strategisch vlak zijn er nog heel wat opties, tenminste als het afhangt van CEO Willoughby. Die heeft “een heleboel opties” bij het uitbouwen van het aanbod, dat bijna integraal draait rond het ontwikkelen van samenwerkingstools voor creatieve werknemers. Zo wordt een nieuwe Portals-functie uitgerold om freelancers te helpen hun workflow met klanten te beheren. Verder zou er een nieuwe mobiele app op stapel staan waarmee bestanden kunnen worden verzonden en ontvangen. Of beleggers daar op zitten te wachten is niet zeker, maar wel zeker is dat Euronext Amsterdam er naast bedrijven zoals Prosus of Adyen er alweer een grote technotopper bij heeft, iets waar Euronext Brussel alleen maar jaloers op kan zijn.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap