vr. 11 feb 2022

De resultaten van X-FAB over het vierde kwartaal waren lager dan de marktverwachting. Omzet en bedrijfskasstroom bleven respectievelijk 2% en 10% onder de lat. De belangrijkste redenen voor het tegenvallende resultaat waren het toegenomen personeelsverzuim en stijgende kosten. Voor 2022 verwacht de groep, in het midden van haar vooruitzichten, een solide stijging van de omzet met 8%. Maar door een lager dan verwachte operationele hefboom, zal de bedrijfskasstroom op 180 miljoen dollar uitkomen, wat in lijn is met de marktverwachting, weet KBC Securities-analist Ruben Devos.
Stijgende kwartaalcijfers
De resultaten over het vierde kwartaal van X-FAB waren in lijn met de verwachtingen van analist Ruben Devos, maar waren onder de marktverwachting. X-FAB boekte een omzet van 172,3 miljoen dollar (+27% op jaarbasis, +2% op kwartaalbasis). De omzet in de kernsegmenten steeg met 32% en de bedrijfskasstroom klopte af op 33,9 miljoen euro, goed voor een marge van 19,7% en in lijn met de verwachtingsvork van 19 à 23%. De bedrijfswinst kwam uit op 14,2 miljoen euro, terwijl analist Ruben Devos op 15,1 miljoen en de markt op 18,4 miljoen dollar had gerekend. Het nettoresultaat kwam uit op 22,3 miljoen dollar, meer dan de 16,2 miljoen dollar verwacht, grotendeels te danken aan een aanzienlijk belastingvoordeel.
Bestellingen in orderboek blijven aandikken
De bestellingen bereikten een recordhoogte van 250 miljoen dollar, een stijging met 31% ten opzichte van een jaar eerder en met 25% ten opzichte van een kwartaal eerder. De vraag bleef sterk in alle eindmarkten met een bijzonder sterke stijging in de automobielsector. X-FAB blijft capaciteit toewijzen aan klanten en het orderboek blijft stijgen. Het bedrijf wil verzekeren dat klanten de minimale hoeveelheden ontvangen die nodig zijn om verstoringen in hun toeleveringsketen te vermijden.
X-FABs Vooruitzichten
X-FAB verwacht dat de omzet in het eerste kwartaal zal uitkomen op 175 à 185 miljoen dollar. Dit in vergelijking met de analistenprognose van 176 miljoen dollar. Het bedrijf voorziet een EBITDA-marge binnen een vork van 19 à 23%, terwijl op 23% werd gerekend. Voor heel 2022 verwacht X-FAB een omzet van 750 à 815 miljoen dollar en een EBITDA-marge van 21-25%, uitgaande van een dollarkoers van 1,14 euro. In het midden van die vork komen de jaaromzet en EBITDA respectievelijk uit op 783 en 180 miljoen euro (analistenverwachting: respectievelijk 724 miljoen dollar en 180 miljoen dollar).
KBC Securities over X-FAB
Tijdens de analistenconferentie pikte analist Ruben Devos op dat de lagere marges de achterstand weerspiegelen van de prijsverhogingen ten opzichte van stijgende kosten en een suboptimale productmix. Op langere termijn blijven de vooruitzichten verbeteren dankzij het meerjarig herstel in de automarkt, de versnelde invoering van SiC-technologie en de groei op de markt van de medische elektronica.
Volgens het management kan X-FABs doelstelling van 1 miljard dollar omzet en 27% EBITDA-marge in 2024 gehaald worden, twee jaar eerder dan verwacht. Dit is lang niet waar de markt rekening mee houdt. De keerzijde is dat als gevolg van de versnelde groei, X-FAB de investeringsuitgaven sterk zal opvoeren in 2022/2023 (ongeveer 200 miljoen dollar per jaar) om aan de toekomstige vraag te kunnen voldoen. Analist Ruben Devos zal op basis van het kwartaalrapport de verwachtingen voor de winst per aandeel voor 2023 en erna aanzienlijk verhogen.
Het advies blijft onveranderd op “Kopen” met een koersdoel van 12 euro.
