wo. 11 sep 2019
13:08


Spanje lijkt een nieuw wingewest te worden voor de Belgische vastgoedsector. Cofinimmo kondigde vorige week zijn eerste investering in het land aan en Xior liet vandaag weten dat na Barcelona voortaan ook Madrid een plaats heeft in de portefeuille. Goed voor een investering van 85 miljoen euro en een duim van KBC Securities.
Onder voorbehoud van goedkeuring van de transactie legt Xior de hand op de Leonardo da Vinci-studentenwoning op de campus van de UEM (Universidad Europea de Madrid), goed voor 528 studenten in 464 verschillende eenheden in twee aangrenzende gebouwen met elk hun eigen sanitaire voorzieningen. Er is ook ontwikkelingspotentieel op dezelfde campus voor een extra studentenwoning van zo’n 200 bedden.
Spanish stroll
Xior realiseert met de transactie naar eigen zeggen een belangrijke stap in de verdere uitrol van haar groeiplan op het Iberisch schiereiland. De aangekondigde investeringswaarde in Spanje en Portugal stijgt tot zo’n 139 miljoen euro, of meer dan de helft van het vooropgestelde doel van minstens 250 miljoen euro die Xior begin maart 2019 voor ogen had.
Rendement
Xior verwerft 80% van de aandelen van een nieuwe entiteit die is opgezet om de activiteiten, de activa van de bestaande woning en het perceel grond voor de ontwikkeling te groeperen. De verkoper behoudt een belang van 20%. De totaal verwachte investeringswaarde voor Xior bedraagt 85,4 miljoen met een verwacht bruto rendement van ca. 7% voor het gehele project.
De visie van KBC Securities
Volgens het persbericht zal de voor de transactie opgerichte entiteit het actief zelf omvatten, samen met het vastgoedbeheer ervan en de ontwikkelingsactiviteit van de bouwkavel. Of het vastgoedbeheer intern of door een externe partner zal worden uitgevoerd, hetgeen van invloed zou kunnen zijn op het bruto-rendement, de bezettingsgraad of de leaseconstructies, werd niet bekendgemaakt.
Desalniettemin vindt KBC Securities dit een mooie overname die de waarde van de totale portefeuille tot meer dan 1 miljard euro doet stijgen. De schuldgraad zal echter stijgen tot meer dan 56% in het model van KBC Securities waardoor de behoefte aan nieuw kapitaal zich opdringt.
Als de overname zoals verwacht tegen november 2019 wordt afgesloten, ziet KBC Securities een impact op de verwachte winst per aandeel van 0,04 euro, goed voor een totaal van 1,66 euro. Een meer gedetailleerde evaluatie van de business case zal worden gehouden.
Het koersdoel wordt opgetrokken van 38 naar 40 euro, zo’n 15% onder het huidige koersniveau waardoor het advies onveranderd blijft op “Houden”. De hoge verwachtingen voor het bedrijf hebben zich immers ook al in de koersevolutie vertaald.
