di. 6 apr 2021
16:30

Credit Suisse trekt lessen uit Archegos Capital-debacle
- In het licht van de zware verliezen als gevolg van de Archegos Capital-saga kondigt Credit Suisse het vertrek van verschillende hooggeplaatste medewerkers aan, waaronder de CEO van de Investment Bank en de Chief Risk en Compliance Officer, en stelt ze voor het dividend te verlagen . De bank verwacht nu een verlies vóór belastingen over het eerste kwartaal van ongeveer 900 miljoen Zwitserse frank, inclusief een last van 4,4 miljard Zwitserse frank in verband met het niet nakomen van de margeverplichtingen door het hedgefonds Archegos Capital, zoals eerder aangekondigd. Ondertussen raakte bekend dat de verliezen bij die laatste zijn opgelopen tot 110 miljard dollar.
Reddingsplan Air France-KLM onder voorwaarden goedgekeurd door Europa
- De Europese Commissie heeft het licht op groen gezet voor het Franse voorstel om tot 4 miljard euro uit te trekken voor de herkapitalisatie van de door de coronacrisis getroffen luchtvaartgroep Air France-KLM, in ruil voor het afstaan van maximaal 18 slots per dag op de Parijse luchthaven Orly aan een concurrerende maatschappij. Air France-KLM mag ook geen dividenden uitkeren, geen aandelen inkopen en geen bonussen uitkeren aan het management zolang de herkapitalisatie niet is afgelost. De Franse regering zal een vorig jaar aan de groep verstrekte lening van 3 miljard euro omzetten in een hybride instrument en nog eens maximaal 1 miljard euro uittrekken voor een geplande aandelenemissie, waardoor haar belang in Air France-KLM tot bijna 30% zal stijgen. De Nederlandse overheid stapt niet de kapitaalverhoging en ziet daardoor haar 14%-belang mogelijk verwateren.
Google ruilt Oracle in voor SAP
- Google is van plan zijn interne financiële software de komende weken van Oracle naar SAP te migreren. Er zijn geen aanwijzingen dat Google andere systemen van Oracle gaat halen. De twee bedrijven concurreren in toenemende mate op de markt voor cloud computing, en de weigering van Oracle om zijn database te certificeren voor gebruik in de cloud van Google belemmerde de invoering door grote bedrijven. Dat gebrek aan certificering werd een probleem voor Google's cloudactiviteiten om zaken te doen met grote bedrijven, waarvan er veel Oracle-databasesoftware gebruiken. Als gevolg daarvan begon Google zich meer te richten op het inzetten van SAP's databasesoftware in de cloud.
Dolce & Gabbana ontkent gesprekken met Kering
- Dolce & Gabbana is naar eigen zeggen niet in gesprek met de Franse luxegroep Kering. Volgens de CEO moet het merk zich concentreren op interne groei, merkpositionering en de ontwikkeling van nieuwe productcategorieën, maar hij sluit niet uit dat het deel zou kunnen uitmaken van een "breder Italiaans project" waarin verschillende Italiaanse merken worden samengebracht.
BP bouwt schulden verder af
- De Britse oliereus BP verwacht zijn nettoschuld in het eerste kwartaal te hebben afgebouwd tot 35 miljard dollar, dankzij hogere opbrengsten uit de verkoop van activa en een erg sterk kwartaal. Volgens BP zullen de opbrengsten uit de verkoop in 2021 aan de bovenkant van de vork van 4 miljard - 6 miljard dollar uitkomen.
Meer interessant beursnieuws
Wat staat er morgen op het programma?
Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, woensdag 7 april, op de agenda staat:
- Bedrijfsresultaten
- Carnival - Lamb Weston
- Aandeelhoudersvergadering
- Lennar - Schlumberger - Rockwool International - SBM Offshore - Zurich Insurance Group - Clariant - Advanced Micro Devices - Xilinx
- Ex-dividend
- Oracle - Campbell Soup
- Macro-economie
- VS: FOMC-vergadering, Fed’s Evans bespreekt economische verwachtingen, hypotheekaanvragen, handelsbalans
- VK, EMU: sentimentsindicatoren (Markit)
- G20-top voor ministers van Financiën en gouverneurs van Centrale Banken