• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • ETF Intro

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Hilde Van Boxstael, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe, Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Ellen Van Tongelen, Frank Hendrix en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 3 feb 2026

12:57

Alstom weet orderboek goed uit te voeren

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share
Alstom verraste met een bijzonder sterke commerciële update, waarbij het orderboek voor het eerst boven de 100 miljard euro uitkomt. De groei in bestellingen en de solide omzetontwikkeling bevestigen volgens KBC Securities‑analist Andrea Gabellone de positieve uitvoering en het verbeterende operationele ritme. De analist verwacht dat Alstom binnenkort zijn vrije‑kasstroomdoelstelling opwaarts zal bijstellen.
 
Alstom?
Alstom  is de grootste beursgenoteerde Europese speler op gebied van rollend materieel en signalisatie voor treinen. Alstom zal ook een belang houden in 3 aparte joint ventures op gebied van electriciteitsnetwerken, hernieuwbare energie en kernenergie.

Sterk kwartaal met uitzonderlijke orderinstroom
Volgens Andrea leverde Alstom een krachtige handelsupdate af voor het derde kwartaal van boekjaar 2025–2026. Ondanks eerdere contractaankondigingen die al op stevig commercieel momentum wezen, overtrof de nieuwe update alsnog de verwachtingen.

De bestellingen meer dan verdubbelden tot 9.580 miljoen euro, tegenover 4.260 miljoen euro vorig jaar (+125% gerapporteerd* / +131% organisch*). De kwartaalomzet bedroeg 4.792 miljoen euro, tegenover 4.672 miljoen euro een jaar eerder (+2,6% gerapporteerd / +5,9% organisch).

*Gerapporteerde groei is de ruwe, officiële groei zoals ze in de boekhouding verschijnt. Dit cijfer bevat álle effecten, zoals: wisselkoerseffecten (valutaschommelingen), overnames en desinvesteringen, wijzigingen in de structuur van de groep, inflatie-effecten of hyperinflatiecorrecties, eenmalige posten. Organische groei probeert te tonen hoe het bedrijf presteert op eigen kracht, zonder externe storende factoren. Dit cijfer filtert bepaalde effecten weg, zoals wisselkoerseffecten, impact van overnames of  verkopen, uitzonderlijke of eenmalige elementen. Organische groei laat dus zien hoe de bestaande activiteiten van het bedrijf evolueren, alsof de onderneming dezelfde structuur had als vorig jaar.

Over de eerste negen maanden van 2025–2026 kwamen de bestellingen uit op 20.050 miljoen euro versus 15.210 miljoen euro vorig jaar (+31,8% gerapporteerd / +34,2% organisch). De omzet bedroeg 13.851 miljoen euro tegenover 13.448 miljoen euro (+3,0% gerapporteerd / +7,2% organisch). Hiermee stijgt het totale orderboek naar 100,3 miljard euro, met een book‑to‑bill* van 2,0x in het derde kwartaal en 1,4x over de eerste negen maanden.

* De book‑to‑bill‑ratio is de verhouding tussen de orders die binnenkomen (“book”) en de orders die worden uitgevoerd en gefactureerd (“bill”). Een ratio boven 1 betekent dat een bedrijf meer nieuwe bestellingen ontvangt dan het omzet boekt.

Rolling Stock trekt de groei
De sterke orderinstroom werd voornamelijk gedreven door de divisie Rolling Stock (produceert het rollend materieel dat over de sporen rijdt), goed voor 63% van de bestellingen in het kwartaal. Alstoms management benadrukte dat bundeling van rollend materieel met langetermijnonderhoudscontracten de groei in Services stimuleerde. Tegelijkertijd was de instroom bij Signalling wat zachter in het derde kwartaal, ondanks een sterk eerste halfjaar.

Aan de omzetkant was de groei in de eerste negen maanden breed gedragen, met uitzondering van de divisie Systems. De productievolumes bleven over dezelfde periode stabiel op 3.078 rijtuigen, terwijl de outlook voor het volledige jaar wordt bijgesteld naar 4.300–4.400 geproduceerde rijtuigen. Volgens Gabellone is vraag geen probleem — de uitdaging blijft de doorvoer en productmix.

Klaar voor nieuwe impuls onder inkomende CEO
Met Martin Sion die op 1 april aantreedt als nieuwe CEO, hoopt analist Gabellone op een meer uitgesproken en vertrouwdere communicatie rond de vrije kasstroom (FCF). De aandelen hebben reeds een sterke koersstijging achter de rug, en volgens Andrea wordt de upgrade van de FCF‑voorspelling de volgende duidelijke trigger.

De kern van het Alstom‑verhaal blijft volgens hem ongewijzigd: discipline in uitvoering, strakke controle op werkkapitaal en het beheersen van complexe productieramp‑ups.

Vooruitizchten voor 2025–2026 bevestigd
Alstom herhaalde zijn vooruitzichten voor het volledige boekjaar 2025–2026:

  • een book‑to‑bill groter dan 1,
  • organische omzetgroei van meer dan 5%,
  • een aEBIT‑marge rond 7%,
  • en een vrije kasstroom tussen 200 en 400 miljoen euro.

KBC Securities over Alstom

KBC Securities‑analist Andrea Gabellone ziet de kern van het investeringsverhaal bij Alstom volledig bevestigd: een onderneming die sterker wordt dankzij een robuuste uitvoering, betere controle op werkkapitaal en verdere afbouw van operationele risico’s. De sterke orderinstroom, het recordorderboek en de stabiliserende productiecapaciteit versterken volgens hem het vertrouwen in de middellangetermijnvooruitzichten. Andrea hanteert voor Alstom sinds november '25 een Kopen‑aanbeveling en een koersdoel van 28 euro.

Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2026
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap